Sessizliğini bozan Koray Aydın’dan 15 ay sonra gelen itiraf: Liste çıkardım

İyi Parti’de krizi tetikleyen “oy verilmeyecekler listesini” hazırlamakla suçlanan Koray Aydın sessizliğini bozdu. Listeyi kendisinin değil il başkanlarının hazırladığını söyleyen Aydın, 3 Ağustos 2019 kongresine ilişkin ise dikkat çeken bir itirafta bulundu. Aydın “önceki kongrede liste çıkardım” dedi.

Sessizliğini bozan Koray Aydın’dan 15 ay sonra gelen itiraf: Liste çıkardım

VERYANSIN TV

İyi Parti’de tartışmaların odağındaki isim sessizliğini bozdu. 

“Oy verilmeyecekler listesini” hazırlamakla suçlanan Koray Aydın, Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya’ya konuştu. 

“LİSTEYİ İL BAŞKANLARI HAZIRLADI”

Söz konusu listeyi kendisinin çıkarmadığını söyleyen Aydın "bu kongrede ben liste çıkarmadım. İl başkanları hazırlamış, ama acemice…Çarşaf liste dediğiniz zaten böyle bir yarışın sonucudur. Şuna oy verme buna oy ver denilir ki oraya girebilsin. Bazı iller bunu yazılı yapmışlar ama acemilik yapmışlar. Zaten ben organize etsem o liste öyle olmazdı ki; çünkü Ümit Özdağ’ın, İsmail Koncuk’un aday olmadığını biliyorum. Bunları bilip niye öyle bir liste yapayım ki, o kadar acemi bir adam mıyım?” ifadelerini kullandı. 

Aydın 3 Ağustos 2019 kongresinde ise liste hazırladığını itiraf etti. 

AKŞENER’E BAŞKALDIRI MI? 

Aydın’ın ifadelerine İyi Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk twitter hesabından tepki gösterdi. 

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener 2019 yılında yapılan kongre öncesinde “liste vermiyorum, çarşaf liste çıkarıyorum, delege kimi seçerse çalışırım.” sözlerini hatırlatan Koncuk "Bu başkaldırı mı" diye sordu.  

Koray Aydın’dan 15 ay sonra gelen itiraf. Genel Başkan 3 Ağustos 2019 kongresinde “liste vermiyorum, çarşaf liste çıkarıyorum, delege kimi seçerse çalışırım.” derken, meşhur 110-150 arası blok listeyi Koray Aydın üstlendi. Genel Başkana ve GİK kararına rağmen bir başkaldırı mı?