Sevilay Yılman, Nedim Şener’i hedef aldı Hülya Hökenek paylaştı

Habertürk program sunucusu Hülya Hökenek, kendi programında Nedim Şener ve Sevilay Yılman'ın tartışmasında tarafını belli etti. Hökenek, tarafsızlığı bir kenara bırakarak Yılman'ın köşe yazısını paylaştı.

Sevilay Yılman, Nedim Şener’i hedef aldı Hülya Hökenek paylaştı

Veryansın TV

Habertürk’te Hülya Hökenek’in sunduğu Enine Boyuna programına Hürriyet yazarı Nedim Şener ile Habertürk yazarı Sevilay Yılman arasındaki ‘çözüm süreci’ tartışması yaşanmıştı.

Sevilay Yılman’ın çözüm sürecine ilişkin, “Süreci en çok destekleyen isimlerden biriyim” sözleri üzerine sinirlenen Nedim Şener, “Sevilay Yılman’ın duruşuna bakın, yanlışın nerede olduğunu görün. Açılımı desteklemek dün de bugün de yarın da yanlış Kardeşlikle açılımı karıştırmayın” ifadelerini kullanmıştı.

Sevilay Yılman ise HDP’nin PKK ile arasına mesafe koymadığını belirtip buna rağmen Selahattin Demirtaş’a övgüler yapdırmıştı. CHP’lilerin HDP’liler ile Demirtaş tiyatrosu izlemesini de savunan Yılman, açılıma dönülmesi çağrısı yapmıştı.

Yılman’ın sözleri sosyal medyada tepki çekerken Nedim Şener’in sözleri kısa videolar halinde paylaşıldı.

Sevilay Yılman kendisine gelen tepkilerden olacak ki canlı yayında cevap veremediği Nedim Şener’e Habertürk’teki köşesinden yanıt verdi.

Yılman, açılımı başlatan hükümete Nedim Şener’i şikayet edercesine şunları yazdı:

“Şahsımla ilgili yazdıklarından, yaptıkları haksızlıktan utanacaklar mı bilmiyorum ama haberleri olsun… O bölümü izlediklerinde görecekler ki; Nedim Şener Çözüm Süreci’ne verdiğim destekten dolayı sadece bendenize değil, bu süreci başlatan, içinde olan ve destek sunan herkese ama herkese “HEPİNİZ UTANMAZSINIZ!” diyerek hakaret ediyor!

Sadece hakaret etmiyor.

Aynı zamanda terör örgütünün daha önce döktüğü kanları, işlediği cinayetleri tümden yok sayıp, ülkenin verdiği şehitlerin tamamının da; “Açılım ya da Çözüm” süreci denilen dönemde yaşandığını söylüyor.

Asla utanmıyorum bilakis gurur duyuyorum…

Değil AK Parti, başka bir parti olsaydı da hiç düşünmeden, çekince duymadan yine o taşın altına gövdemi koyardım.

Çünkü niyet halis, niyet barışçıl ve insancıl…”

Sevilay Yılman’ın yazısını programın moderatörü Hülya Hökenek sosyal medya hesabından paylaştı. Hökenek’in de geçmiş yıllarda PKK/PYD terör örgütleriyle ilgili skandal paylaşımları gündeme gelmişti. Habertürk, tıpkı Nagehan Alçı’ya sahip çıktığı gibi Hökenek’in bölücü paylaşımlarına da tepkisiz kalarak destek vermişti.

İşte Hülya Hökenek’in sosyal medya paylaşımlarından bazıları: