Sezen Aksu’ya tepki gösterenlere Defne Samyeli’den sert çıkış

featured
service

5 yıl önceki şarkısında geçen sözlerden dolayı son günlerde bazı kesimlerin tepki gösterdiği Sezen Aksu’ya Defne Samyeli’den destek geldi.

Şarkıcı ve söz yazarı Sezen Aksu, Şahane Bir Şey Yaşamak adlı şarkısında söylediği “Selam söyleyin o cahil Havva ile Adem’e” cümlesi nedeniyle, tartışmaların odağı haline geldi. Bir grup tarafından evinin önünde protesto edilen Aksu’ya destek verenler de var.

Bir mekandan çıkarken Gazete Magazin’in objektifine takılan Samyeli, Sezen Aksu için yapılan eleştirilere şu sözlerle karşılık verdi: “Ne kadar çirkin. Bunu duyunca kalbim sızlıyor. Sezen Aksu gibi halka mal olmuş, çok değerli bir sanatçının Türkiye’nin son 50-60 yılına eserleriyle imza atmış bir sanatçının adını ağzına desturla alması gereken insanlar…”
“Şarkı sözlerinde ne yazdığını anlayamayacak kadar çapsız insanların söylediği, saçmalıklardan yola çıkarak hakkında böyle abuk sabuk linç kampanyaları düzenlenmesi… Biz hangi çağda yaşıyoruz? Bu nasıl olabiliyor anlamıyorum. Şimdi sesimizi çıkarmazsak ne zaman çıkaracağız? Sezen Aksu’nun bilgi ve kültürünün yüzde 1’i var mı bu konuşan insanlarda? Varsa yoksa yobazlık gericilik..”

DİYANET’TEN AÇIKLAMA GELDİ

Sosyal medya kullanıcıları, Şahane Bir Şey Yaşamak şarkısındaki sözleri nedeniyle ünlü şarkıcıya büyük tepki gösterirken dini değerlerin aşağılandığını ileri sürerek özür dilenmesi gerektiğini belirtti. Aksu’nun söz konusu şarkılarıyla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan da açıklama yapıldı. Diyanet’ten yapılan açıklamada, Aksu’ya tepki gösterilerek, “Hz. Adem ile Hz. Havva bütün insanlığın müşterek değeri ve ortak atalarıdır” ifadelerine yer verildi.

Beykoz’da toplanan “Milli Beka Hareketi” üyeleri, Sezen Aksu’nun şarkısında geçen “Selam söyleyin o cahil Adem ile Havva’ya” sözlerini protesto etti. Şarkıcının evinin önüne gelen yaklaşık 20 kişilik grup “‘Minik Cahile’ haddini bildirmek için burada toplanmış bulunmaktayız. Kimseyi tehdit etmeye gelmedik” açıklamasını yaptıktan sonra olaysız bir şekilde ayrıldı.

Sezen Aksu’ya tepki gösterenlere Defne Samyeli’den sert çıkış

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 4 ay önce

  Tüm bu zırvalıklara verilebilecek karşı cevabı dileyen Ahzab/72’de bulabilir!

  Cevapla
 2. 4 ay önce

  Bu ne gericilik böyle… Dini alet eden beyin hastaları yetiştiriyoruz demekki. … Kimsenin inancına ve ibadetine karışılamaz şeklinreki evrensel insan hakları bildirgesi nasıl da unutuluveriyor.

  Cevapla
 3. 4 ay önce

  …son 50-60 yılına eserleriyle imza atmış… Sezen Aksu kaç yaşında?

  Cevapla
 4. 4 ay önce

  İlk iki insanı koruyoruz. Saygı duyuyoruz.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!