Sezgin Baran Korkmaz’ın rüşvetin ses kaydını dinlettiği ‘abla’ o mu?

featured

Firari iş adamı Sezgin Baran Korkmaz, Veyis Ateş’in kendisinden 10 milyon euro rüşvet istediğini öne sürmüş, kanıt olarak da elindeki ses kaydını göstermişti. Korkmaz’ın o ses kaydını dinlettiği ‘gazeteci abla’nın yine Haber Türk yazarı olan Sevilay Yılman olduğu öne sürüldü.

Haber Türk yazarı Fatih Altaylı, dünkü “Veyis Ateş’le ilgili vahim iddialar” başlıklı yazısında çarpıcı bilgiler vermişti. Altaylı, kendisini arayan firari iş adamı Sezgin Baran Korkmaz‘ın, Veyis Ateş‘in kendisinden 10 milyon euro isteğini açıkladığını aktardı.

Altaylı şu ifadeleri kullandı:

“Veyis Ateş isimli gazeteci beni 7 Ocak günü aradı” diye başladı.

Gerisi utanç vericiydi.

Tehdit, şantaj iddiaları. 10 milyon euroluk talepler, bir ekip adına aracılıklar.

Kriminal nitelikte suçlamalar.

Akıl alır gibi değildi.

Bu suçlamalar ile bir gazetecinin adının yan yana gelmesi bile aklımın hafsalamın almayacağı bir durumdu.

Dahası Baran Korkmaz elinde tüm bu iddialarını kanıtlayabilecek bir bant kaydı olduğunu ve bunu ablası gibi sevdiği bir gazeteciye daha önce dinlettiğini de iddia ediyordu.”

‘İlişkimi saklayacak halim yok… Sezgin Baran Korkmaz bana hep abla dedi…’

Yaşanan krizle ilgili yeni iddialar gündeme geldi. Sezgin Baran Korkmaz’ın kanı olarak elinde bulunan ses kaydını dinlettiği “gazeteci abla”nın yine Haber Türk yazarı Sevilay Yılman olduğu öne sürüldü. İddianın sahibi gazeteci Yavuz Oğhan. Oğhan, KRT TV’de katıldığı programda HaberTürk yazarı Sevilay Yılman‘ın Ateş ile Korkmaz arasındaki telefon görüşmesinin ses kaydını dinledikten sonra kendisine, 10 milyon euro iddiasını anlattığını söyledi. 

SES KAYDINDA NE VAR?

Yavuz Oğhan, Yılman’dan aldığı bilgileri aktararak şu ifadeleri kullandı:

“Sezgin Baran Korkmaz ocak ayında Veyis Ateş’le bir görüşme yapıyor yurt dışına gittikten sonra. O görüşmesinde de birçok gayrimeşru isim gibi kayda alıyor. Veyis Ateş o konuşmada şunu söylüyor: ‘Senin çoluğuna çocuğuna kavuşma hakkın var. Biliyorum çok kızgınsın, biliyorum sana çok büyük haksızlık edildi. Biliyorum senin bu hallere düşmemen lazımdı. Ama bunun çözümü için de bir yol var diyor. Ben Ankara’dayım şu anda gerekli görüşmeleri yaptım. Ve senin dönüşün için imkan söz konusu. Bunu masaya oturup konuşmamız lazım. ‘Bunu Sevilay (Yılman) çok daha iyi yazacaktır yarın kaydını çünkü tutmuş o. Onun üzerine Sezgin Baran Korkmaz, ‘masaya nasıl oturacağım’ diyor. ‘Hayır ben senin adına oturacağım diyor masaya.’ Korkmaz, “Ben parayı verdim sonra iş olmadı ne olacak” diye soruyor. ‘Ben alacağım parayı ama onlara vermeyeceğim.’

YILMAN’IN ‘KORKMAZ’I TANIRIM’ YAZISI

Oğhan açıklamalarına şöyle devam etti:

“Sezgin Baran Korkmaz, bu konuşmayı da Sevilay Yılman’a yazdığı yazı sonrasında “evet ben Sezgin Baran Korkmaz’ı tanırım” yazısı sonrasında arıyor; hem reddetmediği için bu tanışıklığı teşekkür ediyor. Hem de “benden bu paraları, 10 milyon euro isteyen bir gazeteci var. Benden maaş alan gazeteciler var” diyor. Maaş alan gazetecilerin isimlerini söylediğini zannediyorum. Ama Sevilay onları söylemedi. 10 milyon euroyla ilgili de Veyis’in ismini söylüyor Sevilay Yılman’a. Yılman, ‘kaydını dinlemeden inanmam’ diyor. Onun üzerine 3 dakikalık bir kayıt dinletiyor. O kayıtta da bu söylediğim şeyler geçiyor.”

SEVİLAY YILMAN AÇIKLADI

Yukardaki haberden dakikalar sonra Sevilay Yılman, o kaydı dinleyen gazetecinin kendisi olduğunu doğruladı ve içeriğini anlattı. Yılman’ın açıklaması için tıklayınız…

Sezgin Baran Korkmaz’ın rüşvetin ses kaydını dinlettiği ‘abla’ o mu?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!