Şirin Payzın'dan CNN Türk itirafları... 'Çağrılmayacaklar listesi geliyordu'

Holding medyasından kovulduktan sonra bir anda "muhalif" kesilen ve son olarak Halk TV'de program sunmaya başlayan Şirin Payzın, CNN Türk'de görev yaptığı döneme ilişkin itiraflarda bulundu.

Şirin Payzın'dan CNN Türk itirafları... 'Çağrılmayacaklar listesi geliyordu'
Şirin Payzın'dan CNN Türk itirafları... 'Çağrılmayacaklar listesi geliyordu'

Uzun yıllar CNN Türk’te sunuculuk yapan Şirin Payzın, görev yaptığı sürede şahit olduklarını Kısa Dalga Podcast’ten Kemal Göktaş’a anlattı.

PKK açılımını savunanlara ve FETÖ'cülere ekranda yer vermek için elinden geleni yaptığını itiraf eden eden Payzın, "17/25 Aralık ve Gezi’den sonra kontrol daha fazla CNN Türk yönetimine geçmeye başladı" dedi. Payzın, "Biz yine de uzun süre dengeyi gözeterek götürmeye çalıştık. Ben uzun süre Selahattin Demirtaş’ı yayınlarıma alabildim. Ondan sonraki almayalım denilen birçok ismi farklı formatlarda alabildim. 2015’den sonra bu hemen hemen imkânsız hale geldi. Toplam 5 isim vardı ve onların etrafında dönüyordu" ifadelerini kullandı. 

Tartışma programlarına çağrılmayacakların isim listesi olduğunu savunan Payzın, bir dönem Kürtler(HDP) ve çözüm süreciyle ilgili bir dönem cemaatle(FETÖ) ilgili isimlerin alınmadığını dile getirerek "Bir dönem genel yayın yönetmeni editörlere (çağrılmayacaklara ilişkin) liste veriyordu. Ona da kanal yönetiminden liste geliyordu muhtemelen. Ama bir süre sonra farkına vardık ki esas listeler Ankara temsilcilerinden geliyormuş. Bence esas konuşmamız gereken bu" dedi. 

Veryansintv.com