Sivillerde de ardışık arama çıktı

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, bu sabah FETÖ’nün Adalet Bakanlığı yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyona ilişkin açıklama yaptı. Şüphelilerin 2 mahrem adliye imamıyla 'patates' hatlar aracılığıyla irtibat kurduklarını belirten Başsavcı Korkmaz, 'Bir kısmında aynı askerlerde olduğu gibi ardışık arama tespit ettik' dedi.

Sivillerde de ardışık arama çıktı

Kocaeli merkezli 16 ilde FETÖ’nün Adalet Bakanlığı yapılanmasının deşifre edilmesine yönelik yapılan çalışmalar kapsamında aralarında zabıt katipleriyle infaz koruma memurlarının da bulunduğu 26’sı aktif görevde 34 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

Yapılan eş zamanlı operasyonlarda 30 şüpheli gözaltına alındı. 4 şüphelinin firari olduğu anlaşıldı.

‘PATATES HATLARLA MAHREM ADLİYE İMAMLARIYLA GÖRÜŞTÜLER’

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı operasyonla ilgili açıklama yaptı.

Şüphelilerin 2 mahrem adliye imamıyla “patates” hatlar aracılığıyla irtibat kurduklarını, defalarca görüştüklerini ve toplantılarda bir araya geldiklerini tespit ettiklerini belirten Korkmaz, şunları kaydetti:

‘AYNI ASKERLERDE OLDUĞU GİBİ…’

“Bir kısmında aynı askerlerde olduğu gibi ardışık arama tespit ettik. Bugün itibarıyla 34 kişiyle ilgili gözaltı talimatı verdik. Daha önce bunların bir kısmına hiç soruşturma açılmamış, bir kısmına da daha önce soruşturma yapılmış ama yeterli delil olmadığı için takipsizlik kararı verilmişti. Biz o takipsizlik kararını kaldırarak tekrar onları soruşturma kapsamına dahil ettik. Farklı illerde bunların çoğu. Daha önce Kocaeli’de görev yapmışlar. Kocaeli’de görev yaptıkları dönemdeki irtibatlarını tespit ettik.”