Siyasilerden İdlib saldırıları sonrası başsağlığı mesajları

Suriye'nin İdlib eyaletinde dün gece düzenlenen hava saldırısında 33 Türk askeri hayatını kaybetti.

Siyasilerden İdlib saldırıları sonrası başsağlığı mesajları

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Suriye’nin İdlib kenti kırsalında Suriye ordusu tarafından yapılan hava saldırısında 9 askerin şehit olduğunu açıkladı. Vali, bir süre sonra ikinci bir açıklama yaparak şehit sayısının 21’e daha sonra 29’a yükseldiğini duyurdu. Son olarak şehit sayısının 33’e yükseldiği açıklandı.

Siyasiler ise twitter’dan yaptıkları açıklamalarla şehitlere rahmet, şehit ailelerine başsağlığı diledi.

Devlet Bahçeli

Mansur Yavaş

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül

Meral Akşener

Ekrem İmamoğlu

Doğu Perinçek

Kemal Kılıçdaroğlu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak

Temel Karamollaoğlu

 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici de, ‘Kahraman ordumuz meşruiyet sınırları içinde bulunduğu İdlib’de Rusya ve Suriye rejimi ortak yapımı kahpe saldırıların hedefi olmuştur. Bu hain saldırıların neticesinde şehit ve yaralılarımız vardır. Bu mübarek gecede her şeyden önce şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar niyaz ediyoruz.’ ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İdlib’de Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik saldırıda şehit düşen askerler için taziyede bulundu:

‘Ülkemizin milli güvenliğini sağlamak üzere İdlib’de görev yapan kahraman Mehmetçiğimize rejim unsurlarınca gerçekleştirilen alçak saldırıda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Rabb’im makamlarını cennet eylesin. Milletimizin başı sağ olsun.’