Şok marketlere boykot ‘şok’u

Şok marketler zinciri geçtiği 'adrese teslimat' uygulamasında çalışanlarını sipariş veren evlere ellerinde ağır poşetlerle yürüterek yolladığı iddia edildi. Tepki çeken iddialar üzerine sosyal medyada 'boykot' kampanyası yapıldı.

Şok marketlere boykot ‘şok’u

Veryansın Tv’nin ‘İstanbul Anadolu yakasındaki bazı Şok Market mağazalarında çalışanların, haftalık izin kullandırılmaksızın, haftada 77 saate yakın çalıştırıldığı’ ve ‘yemek molası veremedikleri’ haberi ile gündeme gelen marketler zincirinin, bu kez de kurye işe almak yerine market çalışanlarını eve servislere gönderdiği iddia edildi.

20 yaş altı ve 60 yaş üstü kişilerin sokağa çıkma yasağının ardından sokağa çıkmama çağrıları devam ederken, kötü hava koşullarında market çalışanlarına yaptırılan bu hizmet, sosyal medyada tepki çekiyor.

ŞOK MARKETLERDEN AÇIKLAMA

Gelen eleştiriler üzerine Şok Marketler Zinciri sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Market çalışanlarının kurye olarak da kullanıldığını doğrulayan Şok Marketler, ‘500 metre’den uzağa servis yapmadıklarını ve taşınan poşetlerin hafif olduğunu’ iddia etti. İşte açıklamanın tamamı:

Cepte Şok uygulamasına geçilmesi hakkında ise Şok Market’in Ceo’sunun 30 Mart 2020’de attığı tweet altında bir çok eleştiri yer alıyor…

Mobil uygulamaya gelen eleştirilerden bazıları:

Şok Marketler’de 8 saat çalışmadan molaya çıkmak yok!