Son anketten ilginç sonuçlar

Metropoll Araştırma Şirketi tarafından yapılan anketten seçmenin yüzde 56.4'ünün uygulanan tarım politikasını başarılı bulmadığı ortaya çıkarken, AKP ve MHP bloğunun oluşturduğu Cumhur İttifakı'na oy veren seçmendeki memnuniyetsizlerin oranının yüzde 30'un üstünde olması dikkat çekti.

Son anketten ilginç sonuçlar

Metropoll Araştırma Şirketinin yaptığı anketten, uygulanan tarım politikalarına karşı seçmenin memnuniyetsiz olduğu ortaya çıktı. Buna göre halkın yüzde 56.4’ü uygulanan tarım politikalarından memnun değil. ‘Hükümetin tarım politikasını nasıl buluyorsunuz?’ sorusuna verilen cevaplar, oy verdiği parti seçmenine göre değişiklik gösterse de halkın yarıdan fazlası uygulanan tarım politikasını başarılı bulmuyor. 

AKP ve MHP’ye oy veren seçmenin yarıdan fazlası uygulanan tarım politikasını başarılı bulurken, CHP’ye oy verenlerin 87.5’i, İYİ Parti’ye oy verenlerin yüzde 90.7’si ve Saadet Partisi’ne oy verenlerin yüzde 89.5’i uygulanan tarım politikasını başarılı bulmuyor.

AKP’ye oy veren seçmenlerin yüzde 17,2'si kötü derken, yüzde 12,9'u da çok kötü dedi.

İŞTE O ANKET:

EN ÇOK GAZ VE SUYA SAPILAN ZAMLAR ZORLUYOR

Metropoll'ün son araştırmasına göre, vatandaşın bütçesini en çok elektrik, gaz ve suya yapılan zamlar zorluyor.

Metrpoll Araştırma'nın 'Türkiye'nin Nabzı Mart 2021' anketinde, katılımcılara "Gıda ürünleri dışında hangi alanda yapılan zamlar aile bütçenizi daha çok zorlar" diye soruldu.

Halkın yüzde 76'si, elektrik, gaz ve suya yapılan zamların aile bütçesini zorladığını dile getirirken, kira zamları ise yüzde 10 ile ikinci sırada yer aldı.