Sosyal medyada Mehmet Ceyhan’ın tutuklanması için kampanya başlattılar

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'a karşı sosyal medyada linç kampanyası başlatıldı. Ceyhan hakkında önce suç duyurusunda bulunuldu, ardından tutuklanması için çağrılar yapıldı. Kampanyaya Yeni Akit gazetesi de destek verdi.

Sosyal medyada Mehmet Ceyhan’ın tutuklanması için kampanya başlattılar

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’a yönelik sosyal medyada kampanya başlatıldı. Noel Baba Derneği Başkanı ve 5GVirusNews Platformu Sözcüsü Muammer Karabulut, Ceyhan hakkında Antalya Terör ve Örgütlü Suçlar Savcılığı'na yaptığı suç duyurusunun ardından "Ruhsatı bulunmayan ve yasal bir zemini bulunmadığından dolayı da Acil Kullanım Onayı (AKO) ile ne idiğü belirsiz konumda olan aşılar için, bir bilim insanının halkı tehdit ederek korkutmasının karşılığı bilim yapmak değil resmen terör faaliyetlerdir" iddiasında bulundu.

'Mehmet Ceyhan tutuklansın' kampanyasına ne dedi?

'Terör' suç duyurusuna A Haber programcısı Cemil Barlas’dan da destek geldi. Barlas, "Mehmet Ceyhan hakkında terörden suç duyurusunda bulunulmuş. Fazlasıyla müstahak. Bir doktor düşünün kendiyle aynı şeyi söylemiyor diye başka doktora yani Karatay’a suç duyurusunda bulunuyor. Bu canlı bir de bilim adamı diye tv tv dolaşıyor ve terör saçıyor" ifadelerini kullandı.

TWİTTER'DA GÜNDEM OLDU

Suç duyurusuyla birlikte Twitter'da “Mehmet Ceyhan Tutuklansın” etiketiyle paylaşımlar yapıldı.

Yeni Akit gazetesi ise kampanyayı “Mason uzantısı Rotary Kulübü’nden aldığı ödülü gururla paylaşan Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs sürecinde yaptığı çelişkili açıklamaları sebebi ile kamuoyunun tepkisi çekmişti. Sosyal medyada bugün, ‘Mehmet Ceyhan tutuklansın’ çağrısı yapıldı” ifadeleriyle aktardı.

Yeni Akit aynı zamanda Mehmet Ceyhan için, “Pandemi ile mücadele sürecinde önce kendisini Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi olarak tanıttı. Bir süre sonra geri adım atarak, 'Ben Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi değilim. Açıklamalarım Sağlık Bakanlığı’nı bağlamaz' dedi. Sürecin en başında 'Maske koruyucu değil’ ifadesini kullanmış, birkaç ay sonra ise 'Maskesiz sokağa çıkanlar cezalandırılmalı' diyecek kadar yön değiştirmişti. Son olarak da aylarca yaptığı ‘tam kapanma’ çağrısı uygulamaya girdiği gün ‘Tam kapanma böyle olmaz’ dedi. Vatandaşların, sürekli birbiri ile çelişen ifadeler kullanarak kamuoyunun kafasını karıştıran Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’a tahammülü kalmadı” ifadelerini kullandı.