Soylu reddetti, Erdoğan teşekkür etti… ABD taziyesinde kafalar karışık

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstiklal saldırıyla ilgili ABD'den gelen taziyeyi kabul etmediklerini reddettiklerini söylemişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise saldırıyı kınayan ABD'nin de aralarında olduğu ülkelere teşekkür etti.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstiklal Caddesi’ndeki patlamayı kınayan ABD’nin de aralarında olduğu ülke ve organizasyonlara teşekkür etti.

Erdoğan Twitter hesabından paylaştığı mesajda, “İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirilen terör saldırısına tepki gösteren, acımızı paylaşan, başsağlığı dileğinde bulunan tüm ülkeler ile uluslararası organizasyonlara şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Erdoğan mesajında taziyelerini ileten ülkelerin bayraklarına da yer verdi. Aralarında ABD’nin de olduğu görüldü.

Biden bugün Erdoğan’la yaptığı G20 zirvesindeki görüşmesinde de Taksim saldırısıyla ilgili taziyelerini iletmişti.

thumbnail
İlişkili Haber

Erdoğan kritik zirvede Biden’la görüştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, saldırının gerçekleştiği İstiklal Caddesi’nde yaptığı açıklamada, “Mesajı aldık” demiş ve ABD’ye tepki göstermişti.

Soylu şu ifadeleri kullanmıştı:

“Biz, bize verilen mesajı biliyoruz, bize verilen mesajı aldık. Tekrar altını çizerek ifade ediyorum: Amerikan Büyükelçiliği’nin taziye dilemesini kabul etmiyoruz, reddediyoruz. Kobani’yi, terör bölgelerini besleyen ve oradan Türkiye’nin huzurunu bozmaya çalışan bu anlayışa, kendi senatolarından para gönderen bir devletle müttefikliğimiz elbette tartışılmalıdır.”

Soylu reddetti, Erdoğan teşekkür etti… ABD taziyesinde kafalar karışık

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 hafta önce

  sukran gunu eli kulaginda, bir hediye al gonder. sukranlarin icin. Sen once o sukrani bu metanetli Turk milletine, sonra da bu pislikleri yakalayan polis teskilatina sun. Artist gibi pankart yapmakla olmuyor bu isler.

  Cevapla
 2. 2 hafta önce

  Ait olduğu yer nede olsa

  Cevapla
 3. 2 hafta önce

  Mantıklı olalım, erdoğan ailesi özellikle oğlunun amerikanın en pahalı yerlerinde yatırımları var, ne bekliyorsunuz erdoğandan.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!