Sözcü’ye konuşan Kaftancıoğlu’ndan ‘tek adaylık’ açıklaması

featured

Sözcü gazetesine konuşan Canan Kaftancıoğlu, Kılıçdaroğlu’nun tek aday ısrarını inkar edip ‘Keşke karşıma rakip çıksaydı’ dedi.

VERYANSIN TV

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni alenen aşağılama” ve “terör örgütü propagandası yapmak” suçundan ceza alan Canan Kaftancıoğlu’nu parlatma çalışmalarına Sözcü gazetesi de katıldı. Kaftancıoğlu, Sözcü’den Hande Zeyrek’e konuştu.

“Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganına karşı çıkıp devlete “seri katil” diyen ve “CHP kapatılmalıdır” diyen Oğuz Kaan Salıcı’nın CHP’ye kattığı Canan Kaftancıoğlu, son kongrede koltuğunu sağlamlaştırdı, 677 delegenin 444’ünün oyunu aldı. Tek aday olmasına ve delege yapısının Kılıçdaroğlu’nun kontrolünde olmasına rağmen Kaftancıoğlu’na verilmeyen oylar dikkat çekti. Sonuçlar, tek aday ısrarının delegelerde tepki yarattığının göstergesi. Sözcü gazetesi Kaftancıoğlu ile gerçekleşen söyleşide tek aday olmasını sordu. Kafancıoğlu ise şunları söyledi:

“İlk günden itibaren çok adaylı yarışı arzu ederdim. Keşke çok aday olsaydı ama tek aday eleştirisi şahsıma yapmak yerine aday çıkamayanlara yapmak lazım. Sonuçta karşıma adayı çıkaracak kişi ben değilim. Burada genel merkezin etkisi olduğunu söylemek haksızlık olur. Genel Başkanımız tek adayla gidilsin gibi bir cümle kurmadı. Bulunduğu ortamlarda başarımızdan söz etti. Çıkmadı değil çıkamadı demek daha doğru.”

KILIÇDAROĞLU ADAYI ARAYIP VAZGEÇİRDİ

Bir önceki dönem CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ın CHP il Başkanlığı için adaylığını açıklamayı planladığı öne sürülmüştü. Ancak Canpolat, Kılıçdaroğlu’nun kendisini arayarak ricacı olması üzerine adaylığını açıklamaktan vazgeçti.

Canpolat, adaylıktan Kılıçdaroğlu’nun talebi üzerine vazgeçtiğini doğrulayarak şöyle konuştu:

“En baştan beri adayım diye ortaya çıkmadım. Ancak parti tabanından aday olmam noktasında ısrarlı talepler geldi. Ancak Sayın Genel Başkan, aday olmamamı rica edip, Canan Hanım’la yola devam etmek istediğini söyleyince yeni bir polemik başlatmamak ve bizim üzerimizden genel başkanının tartışılmasını engellemek için adaylığımı açıklamadım.”

İlçe başkanları Kaftancıoğlu’na rest çekecekti… CHP İstanbul’da ‘AKP’ taktikleri

Sözcü’ye konuşan Kaftancıoğlu’ndan ‘tek adaylık’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 sene önce

    Hep ‘nin arkasında 6 milyon halk var diyor terörü meşrulaştıran terör seçiciler.hergun pkk a asker şehit ediyor.hdp de pkk a silahlı halk hareketi diyor.bu vatan hainliği değilmi.her askerin kanında parmağını var

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!