Spacex’in tarihi yolculuğu: 4 kişiyi dünyanın çevresinde gezdirecek

featured

Amerikan SpaceX şirketi, içinde astronot olmayan ve tamamı sivillerden oluşan 4 kişiyi taşıyan roketi uzaya gönderdi.

ABD’li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX‘in ilk defa içinde astronot olmayan Esinlenme-4 (Inspiration4) adını verdiği roket, 4 özel yolcusuyla dünyanın çevresini 3 günde gezmek üzere Kennedy Uzay Merkezi’nden fırlatıldı.

İLK UZAY TURİSTLERİ YOLA ÇIKTI

Yolcular arasında 42 yaşındaki eski bir kadın savaş pilotu ile uçuş için düzenlenen yarışmayı kazanan 51 yaşındaki bir jeoloji öğretmeni bulunuyor. Daha önce kanserle mücadele eden 29 yaşındaki bir sağlık çalışanı ile uzay yolculuğunun masraflarını üstlenen 38 yaşındaki iş insanı Jared Isaacman de yer alıyor.

SpaceX roketindeki 4 yolcu, Uluslararası Uzay İstasyonu’nun 160 kilometre daha yükseğine çıkmayı hedefliyor. Bu da dünyanın yaklaşık 560 kilometre yukarısında olma anlamına geliyor.

Spacex’in tarihi yolculuğu: 4 kişiyi dünyanın çevresinde gezdirecek

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 11 ay önce

    Bu yapılanların kuralı olmalı. Teknoloji ilerledikçe maliyet ucuzluyor ucuzladıkça da parası olan uzaya bir şey gönderiyor. Bu araçlar her gittiğinde artık yani çöp bırakıyorlar. Dünyanın altı, yüzeyi yetmedi şimdi de uzaydaki çevresini kirletiyorlar. Bu yapılanlar Dünyanın kirletilmesidir.

    Cevapla
  2. 11 ay önce

    Kişi başına düşen karbon ayak izi nedir? Vergilendiriliyor mu bu lüks? Dünya kaynaklarının gereksiz israfından başka birşey değil bu!

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!