Adalet Bakanı ve SPK’dan ‘Fatih Terim Fonu’ açıklaması

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ve SPK Başkanı Gönül, aralarında Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu birçok kişinin dolandırıldığı iddiasıyla suçlanan Seçil Erzan ve kamuoyunda 'Fatih Terim Fonu' olarak bilinen davaya ilişkin konuştu.

featured

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, AKP grup toplantısı öncesi gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Futbol dünyasından ünlü isimlerin de aralarında bulunduğu toplam 18 kişiyi 25 milyon 770 bin dolar ve 7 milyon 384 TL dolandırdığı gerekçesiyle 226 yıl hapsi istenen bankacı Seçil Erzan davasına ilişkin konuşan Bakan Tunç, ikinci duruşmanın 12 Ocak’ta gerçekleşeceğini belirtti.

Tunç, “7 sanık var 18 müşteki var bu iddianame İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.” dedi. Yargının iddiaları araştıracağını dile getiren Tunç, “Kimler suçlu kimler suçsuz yargısal süreç neticesinde en doğru karar çıkacaktır.” diye konuştu.

SPK BAŞKANI: BİR DOLANDIRICILIK OLAYI

Öte yandan Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı İbrahim Ömer Gönül, “Özel kapalı fon” sistemiyle aralarında Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu 20’den fazla kişiyi dolandırıldığı iddiasıyla suçlanan Seçil Erzan ve kamuoyunda ‘Fatih Terim Fonu’ olarak bilinen davaya ilişkin konuştu.

CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, futbol dünyasını sarsan ‘Fatih Terim Fonu’ vurgununu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, ekonomi alanında düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmündeki Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmelerinde gündeme getirdi.

Gönül,  Akay’ın, “Yüksek karlı gizli fon vaadiyle yaşanan dolandırıcılık” davasını gündeme getirmesi ve bu fonlar hakkında soruşturma açılıp açılmayacağını sorması üzerine şunları söyledi:

“Söz konusu olay, bir dolandırıcılık olayı. Sermaye Piyasası mevzuatına göre bir fon değil bu, tamamen dolandırıcılık. Adının fon olması, fon olarak lanse edilmesi mevzuatımızdaki fonu kapsamıyor.”

Adalet Bakanı ve SPK’dan ‘Fatih Terim Fonu’ açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!