Süleyman Soylu, Adnan Oktar’a operasyon yapan emniyet müdürlerinin hepsini tasfiye etmiş!

Adnan Oktar Silahlı Suç Örgütü Operasyonu’nun başındaki isim olan dönemin Mali Şube Müdürü Furkan Sezer, Süleyman Soylu'nun İçişleri Bakanlığı döneminde Adnan Oktar'a operasyon yapan bütün emniyet müdürlerinin tasfiye edildiğini Veryansın Tv canlı yayınında açıkladı.

featured

VERYANSIN TV

Adnan Oktar Suç Örgütü Operasyonu’nunu 2018’de başlatan dönemin Mali Şube Müdürü Furkan Sezer, Veryansın Tv Youtube yayınında örgütün iç yüzüne ilişkin çarpıcı bilgiler aktardı.

Furkan Sezer, dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun örgüte operasyon sürerken Emniyet’in arkasında durup durmadığına ilişkin soru üzerine, “Öyle bir şey söyleyemem. Sonrasında dosyanın arkasında durdu. Ben gittikten sonra… Ama operasyon sırasında ve soruşturma devam ederken… Onu söyleyemem. Durduysa da ben bilmiyorum. Belki İl Emniyet Müdürümüz, Valimiz falan biliyor olabilir yani… Vasip Şahin valimizdi, o zamanki vali. Belki onlar biliyordur. Ona bilgi vermek benim görevim değil. İl Emniyet Müdürümüzün sorumluluğunda. Bilgisi oldu olmadı o kısmı beni ilgilendirmiyor” dedi.

SEZER’İ İSTANBUL’DAN KİM GÖNDERDİ?

“Benim İstanbul’dan gönderilmemde bunun bir etkisi oldu mu? Bu dosyanın bir etkisi oldu mu… Evet oldu” diyen Sezer, Erdem Atay’ın “Kim gönderdi peki?” sorusuna, “Bakan Bey (Süleyman Soylu) gönderdi” yanıtını verdi.

Sezer, “Ben 200’ün üzerinde maaş taltifi, başarı belgesi, üstün başarı belgesi, takdir belgesi olan, bir tane yüz kızartıcı suçtan dolayı soruşturma geçirmemiş, bir tane uyarı kınama cezası almamış, üstleri tarafından bu güne kadar takdir edilmiş. Beraber çalıştığı insanlar tarafından saygı görmüş, sadece bu vatana hizmet eden teşkilatına gönülden bağlı bir insandım” dedi.

‘TAYİNİN HUKUKSUZ OLDUĞU GEREKÇESİYLE…’

Sezer, Soylu’nun imzasıyla kendisi hakkında yazılan tayin yazısına ilişkin olarak, “Bu tayinin hukuksuz olduğu gerekçesiyle gitttim idare mahkemesine dava açtım. Bu mahkemeyi kazandım. Normal şartlarda bir ay içinde uygulanması gereken karar uygulanmadı. İstinafa gitti, istinafı da kazandım. Yine uygulanmadı. Mahkeme kararları uygulanmayınca artık yolun sonuna geldiğimizi görüyoruz yani” diye konuştu.

EMNİYET MÜDÜRLERİ TASFİYE EDİLMİŞ!

Sezer, Atay’ın “Sizinle beraber mücadele eden ekibe de aynısı yapıldı mı?” sorusuna da “Tabii yapıldı. Mahkeme kararları uygulanmadı. Uzun bir süre uygulanmadı. Kararı uygulanmayan benim net ismen bildiğim 10’ün üzerinde meslektaşım var. Herkes dava açmadı. Kararlar uygulanmadı” yanıtını verdi.

Sezer, Atay’ın “Ekibinizin tamamış tasfiye mi edildi yani?” sorusu üzerine, “Şu an kimse yok. Şöyle bir düşündüm de…” ifadelerini kullandı.

Yayının ilgili kısmını izlemek için tıklayın:

Süleyman Soylu, Adnan Oktar’a operasyon yapan emniyet müdürlerinin hepsini tasfiye etmiş!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Devran degisir sayin eski bakan, hicbir devran ilelebet kalmaz. Ama, endise etme sen ve avanelerin, ne yaptinizsa onunla yargilanacaksiniz adil mahkemelerde, durust namuslu savci ve hakimlerle. Farkindasiniz degil mi, yaptiklarinizin 10 da biri en masumunuzu 10 defa muebbet yatirir.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!