Süleyman Soylu: Mafya lideri ile bana tuzak kuran Özışık kardeşlere suç duyurusunda bulunacağım!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hadi Özışık veya Süleyman Özışık ile yakın zamanda görüşmediğini açıladı. Soylu, bu iki isim hakkında suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

Süleyman Soylu: Mafya lideri ile bana tuzak kuran Özışık kardeşlere suç duyurusunda bulunacağım!
Süleyman Soylu: Mafya lideri ile bana tuzak kuran Özışık kardeşlere suç duyurusunda bulunacağım!

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in Hadi Özışık'la yaptığı görüşmenin kayıtlarını sosyla medya hesabından paylaşmasıyla yeni bir tartışma başladı. Özışık daha önce Peker ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında arabuluculuk yaptığı iddialarıyla ilgili "Yapan şerefsizdir" demişti. Ancak Peker'in yayınladığı kayıtlar Özışık'ı yalanladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, söz konusu katıyların yayınlanmasının ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yeğeni Cengiz Er'in sitesi Süper Haber'e açıklamalarda bulundu.

Hadi Özışık'ın kendisi ile organize suç örgütü lideri Sedat Peker arasında 'arabuluculuk' yaptığı iddiasını yalanlayan Soylu, Süleyman Özışık ile yakın zamanda görüşmediğini açıkladı. Bakan, Hadi ve Süleyman Özışık hakkında yarın suç duyurusunda bulunacağını da belirtti.

Süper Haber'de yer alan habere göre; Sedat Peker'in yayınladığı son videoları izlediğini ve büyük şok yaşadığı belirtildi. Soylu'nun Hadi Özışık ile Süleyman Özışık kardeşleri tanıdığını belirterek, "Yıllardır birlikte teşrik-i mesaide bulunduğumuz arkadaşlar bunlar, şaşkınım." dediği öne sürüldü. 

'SEDAT PEKER İLE HİÇ TANIŞMADIM'

Sedat Peker ile hayatında hiç tanışmadığını söyleyen İçişleri Bakanı Soylu, kendisiyle gerçekleştirildiği öne sürülen "arabuluculuk" ziyaretinin hiç yaşanmadığını vurguladı.

Soylu iddiaya ilişkin, "Süleyman Özışık ile en son geçen yıl haziran ayında görüştüm, yakın zamanda Süleyman Özışık ile temasımız olmadı." ifadelerini kullandı.

Kendisine bir kumpas kurulduğunu da söyleyen Soylu sözlerine şöyle devam etti;

"Yakından tanıdığımız arkadaşlar ismimizi kullanarak bir mafya lideri ile bana tuzak ve tezgah kurdular. Yarın sabah Hadi Özışık ile Süleyman Özışık hakkında suç duyurusunda bulunacağım."

'KEŞKE BUGÜNLERİ GÖRMESEYDİM'

Yaşananlar nedeniyle oldukça üzgün olduğu gözlenen Soylu, "PKK ille terör örgütleri ve çeteler ile bu kadar mücadele veriyoruz, keşke başıma bir şey gelseydi de bugünleri görmeseydim" sözleriyle bitirdi.

AVUKATLARI HAREKETE GEÇTİ

Bugün öğleden sonra ise Soylu'nun avukatları adım attı ve gazeteciler Hadi ve Süleyman Özışık hakkında "hakaret", "iftira" ve "örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım"dan suç duyurusunda bulundu.