Super Bowl için geri sayım başladı

Amerikan futbolunun final maçı Super Bowl'da San Francisco 49ers ile Kansas City Chiefs takımları karşılaşacak.

Super Bowl için geri sayım başladı

ABD’de yıl boyunca sabırsızlıkla beklenen Amerikan futbolu Ulusal Futbol Ligi’nin (NFL) şampiyonluk mücadelesi Super Bowl için geri sayım başladı.

ABD’nin en çok izlenen ve en büyük spor organizasyonu olan ve bu yıl 54’üncüsü düzenlenecek Super Bowl, pazarı pazartesiye bağlayan gece TSİ 02.30’da Florida eyaletinin Miami kentindeki Hard Rock Stadyumu’nda oynanacak.

NFL’nin 100’üncü sezonunu tamamlayacak bu yılki müsabakada Ulusal Futbol Konferansı (NFC) şampiyonu San Francisco 49ers ile Amerikan Futbol Konferansı (AFC) şampiyonu Kansas City Chiefs karşı karşıya gelecek.

Super Bowl tarihinde ilk defa asıl rengi aynı olan iki takımın mücadele edeceği final karşılaşması, ayrıca kırmızı renkli bu takımların 54 yıllık Super Bowl’da ilk defa karşılaşacağı maç olarak kayıtlara geçecek.

Savunma ağırlıklı kadrosuyla öne çıkan 49ers normal sezonda 13 galibiyet ve 3 yenilgi alırken, ligin en iyi hücum oyuncularından bazılarına sahip olan Chiefs ise normal sezonu 12 galibiyet 4 mağlubiyet ile tamamlamıştı.