Suriye'den onlarca PKK'lı işgal atındaki Karabağ'a geçti

Ermenistan ve terör örgütü PKK'nın işbirliğini işgal altındaki Azerbaycan topraklarına taşıdığı yönünde haberler devam ediyor. DHA, Karabağ’da Ermeni güçleri ile PKK’nın Suriye’deki kolu terör örgütü YPG teröristleri ile bir araya geldiğini duyurdu.

Suriye'den onlarca PKK'lı işgal atındaki Karabağ'a geçti

Ermenistan ve terör örgütü PKK, işbirliğine ilişkin kirli ittifak bir kez daha ortaya çıktı. Suriye’de eğitim almış onlarca PKK’lı terörist, Ermenistan tarafından işgal altındaki Karabağ’a nakledildi. Demirören Haber Ajansı'nın (DHA) güvenilir kaynaklardan elde ettiği bilgilere göre, ağustos ayından itibaren Suriye'den getirilen teröristlerin birkaç ayrı rota ile İran üzerinden Ermenistan işgali altındaki Karabağ'a geçtiği kaydedildi.

Geçen yıllarda da PKK/YPG'li teröristlerin Ermeni güçlerle temasına ilişkin görüntüler ortaya çıkmıştı.

Önceki günlerde Veryansın TV’ye konuk olan emekli Kurmay Albay Ömer Lütfü Taşçıoğlu, Erivan ile bölücü terör örgütü arasındaki gizli ittifakı bütün yönleriyle anlatmıştı. 

PKK'LI KARABAĞ PLANI

TÜRKSAM Başkanı Dr. Sinan Oğan da Azerbaycan Ordusu'ndan zayıf olduğunu tespit eden Ermenistan’ın vur-kaç taktiğiyle uzun süreli bir yıpratma savaşı planı içerisine girdiğini, bunu da PKK’yı bölgeye sevk ederek yapmayı hedeflediğini vurgulamıştı. Veryansın TV’ye konuşan Oğan, "Saldırıların perde arkası, PKK'lı Karabağ planı" demişti. 

Ermenistan’ın bir süredir uzun süreli bir yıpratma savaşı planını uyguladığını belirten Oğan, “Bunun için hem ASALA’yı canlandırmak hem de PKK’yı bölgeye taşımak istediler. PKK’nın Türk Ordusu’na zamanında yaptığı saldırılar gibi Azerbaycan Ordusu’na saldırılar düzenlemeyi planladılar. Bölgede Azerbaycan mevzilerine karşı ASALA’nın Lübnan’daki kalıntılarını PKK ile beraber kullanarak Dağlık Karabağ bölgesinde bir Beka Vadisi kurma girişiminde bulundurlar. Bununla Azerbaycan karakoluna vur-kaç taktiğiyle sivil yerleşim birimlerine saldırılar düzenleyerek, bölgede uzun süreli bir yıpratma savaşına girmek istediler“ ifadelerini kullandı.