‘Suriyeliler saldırdı’ sözleri doğru çıkmadı… Özdağ’ın kurmayına ihraç yolu göründü

featured

Zafer Partisi Tarım Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Melda Döne Çelik’in, ikamet ettiği Hatay-Reyhanlı’da Suriyeliler tarafından saldırıya uğradığı iddia edilmişti. Ancak Zafer Partisi heyetinin incelemeleri sonucunda beyanlarının doğru olmadığı ortaya çıkan Çelik, kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

VERYANSIN TV 

Zafer Partisi Tarım Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Melda Döne Çelik’in, ikamet ettiği Hatay-Reyhanlı’da Suriyeliler tarafından saldırıya uğradığı öne sürülmüştü. 

Ancak Zafer Partisi Genel Sekreteri ve Adana Milletvekili İsmail Koncuk başkanlığındaki heyetin incelemeleri sonucunda olayın Çelik’in aktardığı gibi olmadığı anlaşıldı.

Zafer Partisi’nden yapılan basın açıklamasında Melda Döne Çelik’in, kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildiği belirtildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

“17 Eylül 2021 tarihinde, Zafer Partisi Tarım ve Hayvancılıktan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yelda Döne ÇELİK, Hatay/Reyhanlı’da Suriyelilerin saldırısına uğradığını ileri sürmüştür.

Bunun üzerine Zafer Partisi Genel Sekreteri ve Adana Milletvekili İsmail KONCUK, Mahalli İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Cezmi POLAT, Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet CEYLAN ve Basın ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Burak MENGÜ Hatay’a giderek hem geçmiş olsun dileklerini iletmiş hem de konuyu yerinde incelemişlerdir.

 Zafer Partisi Başkanlık Divan’ı üyelerinin kurduğu heyetin yaptığı Hatay/Reyhanlı ziyareti ve incelemesi sonucu olayın aktarıldığı gibi olmadığı anlaşılmış; Partimize karşı arkasında neyin olduğu henüz belli olmayan bu provokasyon üzerine Genel Başkanımız Sn. Ümit ÖZDAĞ tarafından tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle Parti Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir.”

HATAY VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Hatay Valiliği’nden yapılan açıklamada ise, “Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yelda Döne Çelik ile ilgili sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanan haberle ilgili Valiliğimizce yapılan incelemeler neticesinde; Emniyet birimlerimize böyle bir olayın yansımadığı ayrıca kolluk kuvvetlerimize konuyla ilgili Yelda Döne Çelik tarafından herhangi bir şikayetin olmadığı tespit edilmiştir” denildi.
 

‘Suriyeliler saldırdı’ sözleri doğru çıkmadı… Özdağ’ın kurmayına ihraç yolu göründü

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

11 Yorum

 1. 1 sene önce

  Herkes gundemde kalabilmek icin her turlu legal veya illegal yolu deniyor.
  Toy siyasete baslamadan “SIYASI MEVTA” olmus bile.

  Cevapla
 2. Bu provakasyonun açığa çıkması ile birlikte suriyeliler, afganlar vs. aklanmayacağı gibi,
  provakatörler de temizlenmelidir.

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Bunlar da ip gibi oyun oynuyor. Bu kadın kavga sebebini bile anlatmadığı için zaman bırakmıştım arkasından ne çıkacak diye

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Olan olayın partiye zarar vermek amaçlı yapıldığını göremeyecek toyluktaki kişiler şimdi yorumlara gelip Özdağ’ı ve daha henüz yeni kurulmuş bir partiyi karalamaya başlarlar.

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Zafer partisi gerekeni yapmış. Olayın üstünü örtebilirdi.

  Cevapla
 6. 1 sene önce

  Natocu Fetöcü Genç Türklere destek vererek kendisine en büyük zararı verdi, bu insana güvenmek için bir sebebim yok

  Cevapla
 7. Oyun oynasalardı kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na mı sevk ederlerdi. Bırakın bu çamur atmayı. Bir tek bu kişi var Türkiye de demografinin değiştirildiği gerçeğini söyleyen.

  Cevapla
 8. Oyun oynasalardı kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na mı sevk ederlerdi. Bırakın bu çamur atmayı. Bir tek bu kişi var Türkiye de demografinin değiştirildiği gerçeğini söyleyen.

  Cevapla
 9. 1 sene önce

  @Türk Kızı. Size güvenin diyen de yok ki zaten. kendinize Türk Kızı diyorsunuz. çokta güzel bir ifade ama Böylesine zor zamanlardan geçerken en azından birileri çıkıp Türkleri düşünerek en bir şeyler yapmaya çalışıyorsa bir Türk olarak beğenmeyebilirsiniz FAKAT en azından köstek olmayınız. Saygılar.

  Cevapla
 10. 1 sene önce

  Özdağ gerçeğin çıkacağını bilmiyor mu, yapmak zorundaydı yoksa arkasına insanları alamazdı

  Cevapla
 11. 1 sene önce

  Bir sosyalist olarak Zafer Partisi’ni tebrik ediyorum. İşte böyle baştan, en basit olayda bile çürük elmaları temizleyen, kırkayak, fırıldak, gladyocu tipleri içinde barındırmayan, vatansever, bir siyasi hareket. Yıllardır özlemini çektiğimiz bu. Teşekkürler Sayın Ümit Özdağ. Dilerim böyle devam eder.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!