Taksilerde yeni dönem! Puan sistemi geliyor...

Müşteriler, taksinin şoförüne; kurallara uyma, nezaket, yolcu ve yol güvenliği gibi birçok konuda puan verecek. Bu puan, sistem üzerinden görülecek. Notunu yükseltmek isteyen şoförler arasında rekabet başlayacak.

Taksilerde yeni dönem! Puan sistemi geliyor...

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, mobil uygulama ile taksi şoförleri için kurallara uyma, nezaket, yolcu ve yol güvenliği gibi birçok konuda puan verileceğini, notunu yükseltmek isteyen şoförlerin arasında rekabet başlayacağını aktardı. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, pandeminin hâlen işlerini etkilemeye devam ettiğini, sektördeki iş kaybının yüzde 60 seviyesinde olduğunu ifade etti.

Eylül gibi pandeminin etkisinin daha da azalacağını öngördüklerini söyleyen Aksu “Bu süreçte Özel Tüketim Vergisi teşviki sektörümüz için tekrar gelirse 270 milyon liralık araç alımı yapıp araç parkını yenileyerek sezonu açmak istiyoruz. ÖTV teşviki ile sektör her sene üç bin araç yenilenir. Doğrudan 250 bin kişi buradan ekmek yiyor. Her gün 800 bin taşıma yapıyoruz. Bu gerçekler ışığında araçlarımızı da yenileyerek müşterilerimize daha kaliteli hizmet vermek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

'SEKTÖRÜ DAHA KEYİFLİ HALE GETİRMEK İSTİYORUZ'

Sektörün daha da keyifli hale gelmesi için bir mobil uygulama üzerinde çalıştıkları bilgisini veren Aksu “Ödüllendirme sistemini getirerek müşterilerimize daha da kaliteli hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Bu çalışmamız bittiğinde müjdeyi vermiş olacağız. Sektörde iyi örnekleri çoğaltarak müşterilerimizi daha memnun ve mutlu etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

MOBİL UYGULAMA İLE PUANLAMA OLACAK

Müşteriler, kullandıkları taksinin şoförüne, mobil uygulama üzerinden; trafik kurallarına uyma, nezaket, yolcu ve yol güvenliği gibi birçok konuda puan verecek. Bu puan, sistem üzerinden görülecek. Müşteriler, yüksek puan almış şoförleri tercih edebilecek. Böylece notunu yükseltmek isteyen şoförler arasında da tatlı bir rekabet başlayacak.