Talat Atilla’dan yeni açıklama: Kaynağım Kılıçdaroğlu’na doğrulattı

Gündüz saatlerinde, 'Kılıçdaroğlu'nun açıklama yapmasını bekliyorum...' diye yazan Talat Atilla yeni bir açıklama yaptı.

Talat Atilla’dan yeni açıklama: Kaynağım Kılıçdaroğlu’na doğrulattı

Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Tayyip Erdoğan’la görüştüğü iddialarının kaynağı olan Talat Atilla, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Haber kaynağının Kemal Kılıçdaroğlu’ndan “yüzde yüz doğru” yanıtını aldığını savunan Talat Atilla, Kılıçdaroğlu’na açıklama yapma çağrısında bulundu.

Atilla yazdığı twitlerde şu ifadeleri kullandı:

Yayın organlarında, sosyal medyada benimle hesabı olan, daha önce eleştirdiğim ne kadar soytarı, iki yüzlü, itibarı sadece şöhret olan gazeteci ve politikacı varsa, haberi maske yaparak bana hakaret ettikleri gibi manipülasyon yapıyorlar.. Amacı sadece eleştiri olan, “aslında ne oldu? ” diye sorgulayanlara saygım var. Ancak iş o kadar çığırından çıktı ki, “sorularına yanıt vermediğim gazeteciler ” bile tv’ye çıkıp beni eleştirecek kadar küçüldüler. Onlara karşı hukuki ve yazı yanıtlarım olacak.

Stajyer gazetecilik yapanlar bile bilirler ki, gazeteciler birbirlerine haber jesti yapar. Rahmi Turan’ da Uğur Dündar’da sahibi olduğum siteye, ismime ve haberlerime defalarca yer verdikleri için onlara yaptığım bir jesttir bu. Bugüne bakınca bunun hata olduğunu görüyorum.

Haberi ben yapmalıydım Kemal beyin “Biliyorum ama açıklamam” sözleri yerine bana saldırmayı, altından komplolar uydurmayı tercih edenler; güçlü gördüklerinin eteklerine sığınıp, kolay gördükleri hedefe ateş eden, hem CHP’ye hem iktidara yaranmak isteyen korkak ve zavallılar

Aslında ne oldu? ” diye sorgulayanlara saygım var. Ancak iş o kadar çığırından çıktı ki, “sorularına yanıt vermediğim gazeteciler ” bile tv’ye çıkıp bana hakaret edecek kadar küçüldüler. Onlara karşı hukuki ve yazı yanıtlarım olacak.

Geçmişte yaptığım ve doğruluğu ortaya çıkan yüzlerce haberim, 50’ye yakın ulusal ve uluslararası ödülümü, beni kriminalize etmeye çalışanların suratına çarpıyorum! Hiç kimseye verilemeyecek hesabım yok. Rahmi Turan “Kaynağı açıklamam dediği için Rahmi beyi korumak maksadıyla açıklamadım ama Rahmi beyin bunaldığını görünce defalarca “Ben olduğumu açıklayacağım ” demek için aradım ama yanıt vermedi. O sırada bana oda tv sorunca, TV’de “Kaynağı açıklamam doğru olmaz” dediği için Rahmi beyi yalancı çıkarmamak için benim demedim.

Turan abimdir. Onu ve hiç kimseyi bilerek hayatım boyunca manipüle etmeyecegime beni tanıyanları ve rabbimi şahit tutarım. Rahmi abiyi anlıyorum. Ona saygım da sevgim de devam ediyor. Benim sitem de yıllarca baş yazarlık yaptı. Canı sağ olsun. Dün de duayen yazardı, bugün de

Kılıçdaroğlu’nun Fox’da ifade ettigi sözler ortada… “Biliyorum, açıklayamam” dedi. Haber bana geldiğinde çok iddialı bulduğum için getiren CHP’liden “Sizin partinizin mensubu olduğu için bunu Kemal beyden yüzde yüz doğrudur ifadesini alman şart ” dedim

Kılıçdaroglu’ndan “yüzde yüz doğru yanıtını ” alarak bana getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan çok iddialı konuşunca, yeniden sordum. Yine ” yüzde yüz” yanıtı geldi. Parçaları toplayınca; Kılıçdaroğlu’nun doğruluğundan emin olduğu haberin çıkmasını arzu ettigini anlıyorum.

Kılıçdaroğlu, TV’de söylediği “Dogrudur ama açıklamam” sözünü nasıl söylediyse… Haber kaynağıma, TV’ye çıkmadan önce kendisine dogrulattığım bu haberden haberi olduğunu artık acıklamalıdır. Beklenen ne? Haber kaynağımı deşifre etmem mi?

Haber kaynağımı.. Medya derimi yüzse.. Mahkemeler müebbet verse… Bana saldıranlar alçaklıkta sınır tanımasa da açıklamayacağım…. Kılıçdaroğlu’nun kendisini ve partisini yıpratmamak için kamuoyuna açıklama zorunluluğu var. Ve mutlaka açıklayacağından da şüphem yok

Farklı noktalardan “Seni öldürmeden önce rezil edeceğiz! ” mesajları atılıyor. Tarihe not için yazdım. Allah istemeden yaprak yere düşmez. Kim gelecekse. Üzerimde çakım bile yok! Ürkerim ama asla korkmam. Allah’tan başkasından korkmaya da haya ederim.. Allah kuluna kafidir.