Tam kısıtlamada Adana Demirspor ve Giresunspor taraftarları Süper Lig'i sokakta kutladı

Adana Demirspor'un Süper Lig'e yükselmesinin ardından kentte çok sayıda taraftar sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen sokakları doldurdu arabalar konvoy yaptı. Adana kadar olmasa da Giresun'da da benzer manzaralar yaşandı.

Tam kısıtlamada Adana Demirspor ve Giresunspor taraftarları Süper Lig'i sokakta kutladı

TFF 1. Lig'de 34. ve son hafta maçında deplasmanda Menemenspor'u 4-1 mağlup eden Adana Demirspor, şampiyon olarak Süper Lig'e yükseldi. Tuzlaspor'u 2-1 mağlup eden GZT Giresunspor da Süper Lig'e yükselen ikinci takım oldu.
TFF 1. Lig’in 34. hafta maçında Menemenspor’a konuk olan Adana Demirspor, rakibini 4-1 mağlup ederek ligi zirvede tamamladı ve 26 yıl sonra Süper Lig’e yükseldi.

Maçın bitiş düdüğü ile birlikte, Adana Demirspor taraftarla sokağa döküldü. Tam kısıtlama olmasına rağmen taraftarlar araçlarla konvoy yaptı kornaya basıp sokakları turladı. Kentin birçok noktasında kutlama yapan taraftarlar, meşaleleri yakıp tezahüratlarda bulundu. Taraftarlar davul eşliğinde halay çekip takımlarının şampiyonluğunu kutladı.

Giresun'da da bazı taraftarların sokağa çıktığı hatta silahlarla havaya ateş açtığı görüldü.

Havai fişek gösterisinin sunulduğu kentte, görev alan çok sayıda polis ekipleri de, ekip otosundan megafonla 'Lütfen sevincimizi evlerimizde yaşayalım, silahla ateş etmeyelim" uyarılarında bulundu. 

Adana Demirspor taraftarı geçtiğimiz hafta sokağa çıkma yasağı olan günde stada girmesiyle gündeme gelmişti. 

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Adana Demirspor taraftarının stada girmesine tepki göstererek, "Süleyman Soylu'nun oğlu dediler. Emniyet müdürü onların karşısında önlerini ilikliyor. Bunlar açık açık söylendi. Ben de tamam o zaman dedim, Türk futbolu bitmiş demek ki" demişti.

İlgili haber: Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'dan tepki: 'Süleyman Soylu'nun oğlu dediler'