Tanju Özcan, Nagehan Alçı ve FETÖ'cü Emre Uslu'yu topa tuttu

Bolu’da yabancı uyruklu vatandaşların su faturasına 10 kat zam yapacağını açıklamasıyla gündeme oturan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sosyal medyadan kendisini ırkçılıkla suçlayan firari FETÖ’cü Emre Uslu ve Habertürk yazarı Nagehan Alçı'ya tepki gösterdi.

Tanju Özcan, Nagehan Alçı ve FETÖ'cü Emre Uslu'yu topa tuttu
Tanju Özcan, Nagehan Alçı ve FETÖ'cü Emre Uslu'yu topa tuttu

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın, kentte yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların su ve katı atık vergilerine 10 kat zam yapılmasını belediye meclisinde gündeme getireceğini söylemesi Türkiye'nin gündemine oturdu. 

Özcan'ın açıklamalarına çok sayıda destek mesajının yanı sıra eleştiriler de geldi. Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı da Özcan hakkında, “görevi kötüye kullanma” ile “nefret ve ayrımcılık” suçlarından soruşturma başlattı. 

Sosyal medyada Tanju Özcan’la ilgili birlerce yorum yapıldı. Bu yorumlardan biri ise firari FETÖ’cü Emre Uslu’dan geldi. 

FİRARİ FETÖ’CÜ KEMALİZMİ HEDEF ALDI 

Sosyal medya hesabından Tanju Özcan’ı ırkçılıkla suçlayan Uslu, "Ülkede hukuk olsa bu zoytirik bir gün dışarıda gezemez. Açık ve net olarak NEFRET SUÇU işliyor ama kimsenin bir şey söylediği yok. Üstelik halen belediye başkanı. Kayyım atayacaksan işte bunlara ata süslü sülüüüü" şeklinde mesaj paylaştı.

Uslu'ya yanıt veren Özcan, "Şefersiz fetöcü sen değil feriştahın gelse birinize eyvallahım yok. Fetöye söyle sizin gibi hain değilim. Vatan severim. Çağrını hükümet duydu. Ne yapar bilmiyorum ama sizin gibi inine saklanan hain değilim. Bedel ödeyeceksem de ülkemde öderim." dedi.

FETÖ'cü Uslu, daha sonra Kemalizmi hedef alarak Kılıçdaroğlu'na çağrı yaptı. Uslu, “Kemalizmin bağrında nasıl iğrenç bir ırkçılık taşıdığını CHP’li Tanju Özcan sayesinde bir kez daha gördük. Özcan @kilicdarogluk’nin ısrarla üstüne beton kapak kapatmaya çalıştığı Kemalist lağımı patlattı. Her yerden nefret, kin, öfke akıyor” ifadelerini kullandı.

Uslu’nun bu paylaşımına sert tepki gösteren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Yüreğin yetiyorsa terörist ağababanı da al, inlerinizden çıkıp gelip bunları yüzüme söyleyin… hain şerefsizler, Amerikan kuklaları. Bunlar peşinizi bıraksa bile bizim gibi Kemalistler, tıpkı dün olduğu gibi sizin gibi hainlerin peşini asla bırakmayacak” yanıtını verdi.

NAGEHAN ALÇI'NIN YAZISINA TEPKİ

Daha sonra Nagehan Alçı'nın yazısından alıntılar paylaşan Özcan, Alçı'ya şu sözlerle sert tepki gösterdi:

"Külliyenin sözcüsü #NagehanAlçı planı ağzından kaçırmış. 2020’li yıllarda eşit vatandaş olacakmışız! Yani, “fırından yeni çıkmış oy”diyor. Biliyordum zaten. Arap Sevicisi lafını da anlamamış. “Irkçılık”demiş. Sen ırkçığı Boşnak kardeşlerimize hakaret eden şerefli kocan ROK’a sor."