Tanju Özcan’dan Kılıçdaroğlu’na tepki! ‘PKK ile nasıl helalleşeceğiz?’

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun İngiltere'de Amberin Zaman ile görüşmesine değinerek, "Amberin Zaman ile fotoğraf paylaşmasını yakıştıramadım. Helalleşmek güzel bir şey ama herkesle helalleşemezsiniz" dedi.

featured

CHP’den 1 yıl süreyle geçici ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Amerika gezisinin ardından İngiltere gezisini de eleştirmişti.

FETÖ yandaşı Amberin Zaman ile Kılıçdaroğlu’nun birlikte çekildikleri fotoğrafı kullanan Özcan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Sn.Kemal Kılıçdaroğlu Amberin Zaman gibi hain bir kaçakla İngiltere’de ne görüşür niye görüşür? Bunu bikaç gün önce terör örgütü siyasi tetikçileriyle görüşen AKP sormadan ben sorayım. Gerçekten bu tiplerle görüşerek, başörtüsü tartışması açarak nereye varmak istiyoruz. Bir anlasam” diye sormuştu.

‘AMBERİN ZAMAN İLE FOTOĞRAF PAYLAŞMASINI YAKIŞTIRAMADIM’

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediyenin toplantı salonunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Özcan, Kılıçdaroğlu’nun İngiltere’de Amberin Zaman ile görüşmesine değinerek, “Amberin Zaman ile fotoğraf paylaşmasını yakıştıramadım. Helalleşmek güzel bir şey ama herkesle helalleşemezsiniz” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun İngiltere ziyaretine ilişkin soruya karşılık Özcan, “Amerika gezisini haberlerden izlemiştik. İngiltere gezisini çok takip edemedim. İngiltere’ye niye gitti, İngiltere’de kimlerle görüştü bilmiyorum. Ama Amberin Zaman ile fotoğraf paylaşmasını Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına yakıştıramadım.” ifadelerini kullandı. 

‘PKK İLE NASIL HELALLEŞECEĞİZ?’

Özcan, helalleşmenin güzel bir şey olduğunu anca herkesle helalleşilemeyeceğine işaret ederek, şöyle devam etti:

“PKK ile nasıl helalleşeceğiz? Olmaz böyle bir şey. Helalleşilemeyecek şeyler var. ‘Dersim Katliamı’ diyor birileri. ‘Dersim Katliamı’ değil, Dersim’de bir ayaklanma çıktı. Devlet de onu bastırması gereken şekliyle bastırdı. O zaman ‘Şeyh Said Ayaklanması’nı çıkartanlarla da helalleşmek lazım herkesle helalleşilecekse. Dolayısıyla ben dışarıdan takip ediyorum.”

‘BAŞÖRTÜSÜYLE İLGİLİ BİR SORUN MU KALDI MEMLEKETTE?’

Kılıçdaroğlu’nun doğru çıkışları olmasına rağmen bazen de kamuoyunun anlamadığı, ‘Niye yaptı şimdi durup dururken dediği’ çıkışlar olduğunu da anlatan Özcan, şunları söyledi: “Mesela başörtüsü meselesi. Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu teklifi iyi niyetle yaptığına eminim. Ama siyasi sonuçlarını ön görmeden bu öneriyi ortaya attığını düşünüyorum. Başörtüsü ile ilgili bir sorun mu kaldı memlekette? 3 buçuk yıldır nüfusun yüzde 60’ını CHP’li belediye başkanları yönetiyor. Bir tane belediyede başörtülü diye mobinge uğrayan, işten çıkartılan birini duydunuz mu? Kapalısı da var, açığı da var. Bu süreçte başını kapatan da var, açan da var. Bu zaten toplumsal bir mutabakat ile çözülmüştü.”

 

Tanju Özcan’dan Kılıçdaroğlu’na tepki! ‘PKK ile nasıl helalleşeceğiz?’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 3 hafta önce

    Tanju Başkanı tebrik ediyorum.

  2. 3 hafta önce

    Sn başkan çok haklı. Herkes ile helalleşme olamaz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!