Tansu Çiller'den şiddet iddialarına ilginç yanıt!

Ayasofya'daki törene katılan eski başbakanlardan Tansu Çiller, oğlunun şiddet uyguladığı iddialarına "Buna müsaade etmem. Ancak bugün bir algı operasyonu da söz konusu" dedi.

Tansu Çiller'den şiddet iddialarına ilginç yanıt!

Ayasofya'nın ibadete açılması nedeniyle düzenlenen törene katılan eski Başbakan Tansu Çiller, oğlu Mert Çiller'in eşine şiddet uyguladığı iddialarına ilişkin olarak, "Bunu kim yaparsa yapsın, kadına kalkan eli tutarım. Buna müsaade etmem. Ancak bugün bir algı operasyonu da söz konusu. Bunu Ömer adaleti ile dahi düşünsem, doğru ve hakikat ile örtüşür bulmuyorum" dedi.

Ayasofya'da bugün kılınan cuma namazının ardından ibadete açılırken, gelenler arasında eski başbakanlardan Tansu Çiller de yer aldı.

Namaz öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Çiller, bir gazetecinin sorusu üzerine oğlu Mert Çiller’in eşi Zeynep Çiller’e şiddet uyguladığı iddiaları hakkında konuştu.

O DA 'ALGI OPERASYONU' DEDİ

Çiller, dayak iddiasıyla ilgili şunları söyledi: "Tabii şunu söylemek lazım, kadına şiddete tümüyle karşıyım. Bunu kim yaparsa yapsın, kadına kalkan eli tutarım. Buna müsaade etmem.

Ancak bugün bir algı operasyonu da söz konusu. Bu algı operasyonunda çizilmek istenen bir imaj, çizilen bir resim var.

Bunu Ömer adaleti ile dahi düşünsem, doğru ve hakikat ile örtüşür bulmuyorum. Herkes bir şey söyler ama Allah’ın da bir hesabı vardır ve zaman da daima doğrunun yanındadır. Yine öyle olacaktır.

Ne olursa olsun çok üzgünüm, aileler dağılmasın. Özellikle küçük çocuklar etkilenmesin, üzülmesin."

NE OLMUŞTU

Tansu Çiller'in oğlu Mert Çiller'in eşine şiddet uyguladığı iddia edildi. Kaburgaları kırılıncaya kadar dayak yediğini, söyeleyen Zeynep Çiller, Mert Çiller’e boşanma davası açarak çocuklarının velayetini istedi.

Aile Mahkemesi, Mert Çiller hakkında evden uzaklaştırma ve Zeynep Çiller’e yaklaşmama cezası verdi.

Sözcü'den Hayati Arıgan'ın haberine göre, çiftin oturduğu İstinye'deki dairenin sahibi Tansu Çiller, mahkemenin evi Zeynep Çiller'in kullanımına vermesinin ardından tahliye davası açtı. Tansu Çiller mahkemeden aldığı jet tahliye kararı ile mahkemenin Zeynep Çiller'in kullanımına verdiği evi boşalttırdı.

Zeynep Çiller ve iki çocuğu sokakta kaldı. Zeynep Çiller, İstinye'deki evin kendisi ve çocuklara tahsisini istedi.

Aile Mahkemesi bu talebi kabul ederek, konutu Zeynep Çiller'e verdi. Ayrıca mahkeme çocuklar ve anne için Mert Çiller'in ayda toplam 30 bin TL nafaka ödemesine hükmetti.

DAVA DİLEKÇESİNDEKİ İDDİALAR

Zeynep Çiller, boşanma davası dilekçesinde, ''Mert Çiller'in, aşırı alkol tüketimi ve uyuşturucu kullanması nedeniyle öfkesini kontrol edemeyip kendini kaybederek her fırsatta Zeynep Çiller'e şiddet uygulamaya başlaması, hiçbir neden yokken Zeynep Çiller'i saçından sürükleyerek kafasını duvardan duvara vurdu. Evdeki eşyaları kırmaya başlaması, eşine; çocukların, çalışanların, aile fertlerini ve arkadaşlarının önünde bağırması, aşağılaması, tartaklaması ve dövmesi'' gibi iddialar yer aldı.