Tarikattaki çocuk tacizi gündemi sarsmıştı! Diyanet'ten 'Uşşaki Tarikatı' açıklaması

Tarikattaki çocuk tacizi gündemi sarsmıştı! Diyanet'ten 'Uşşaki Tarikatı' açıklaması

Diyanet İşleri Başkanlığı, kendisini 'Uşşaki tarikatının şeyhi Fatih Nurullah' olarak tanıtan Eyüp Fatih Şağban'ın 12 yaşındaki kız çocuğunu istismardan tutuklanmasına ilişkin, "Çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir" açıklamasında bulundu.

Türkiye'nin gündemine oturan tarikkattaki çocuk istismarı skandalı büyüyor.

Daha önce “Hele İslami devlet olsun, en güzel sarığı biz saracağız, en güzel cübbeleri biz giyeceğiz. Ayasofya açıldı. Sarık ve cübbe de... Vakti gelir. Devletin kontrol mekanizmalarında olalım. Ne idüğü belirsizler karar mekanizmalarına geçince Müslümanlar sıkıntı çekiyor” sözleriyle gündeme gelen Uşşaki Tarikatı Lideri Fatih Nurullah'ın 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Nurullah'ın taciz ettiği kız çocuğunun babasını susması için ikna etmeye çalıştığı telefon görüşmesinin ses katıyları ortaya çıkınca yaşanan rezaletin boyutu gözler önüne serilmişti.

Diyanet'ten Uşşaki Tarikatı'nda yaşanan sapıklık üzerine açıklama geldi.

Yazılı açıklamada, medyaya yansıyan ve bir çocuğun istismarı söz konusu olan vahim olayın yakından takip edildiği bildirildi.

Açıklamada şöyle denildi:

"Yargıya intikal eden bu olayın adli mercilerce en kısa zamanda tüm yönleriyle aydınlatılacağına ve hak ettiği en ağır cezanın verileceğine olan inancımız tamdır. Bu vesileyle, şu hususları hatırlatmayı bir vazife olarak görüyoruz; Allah’ın bizlere en değerli emaneti olan çocuklarımız, güvenli ve huzurlu bir ortamda büyümeyi, her türlü ihmal ve istismardan korunmayı hak etmektedir. Bu nedenle çocuk istismarıyla, masum yavrularımıza uzanan şeref yoksunu, hain ve zalim ellerle mücadele etmek hepimizin vazgeçilmez görevidir. İlim ve irfan ile alakası olmadığı halde, kendilerine menfaat devşiren din istismarcılarına karşı da aziz milletimizi bir defa daha uyarıyoruz. Hem dini duygu ve değerlerimizin hem de gözbebeğimiz olan çocuklarımızın istismara karşı korunması için herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz."