Tarım toplantısında ABD ve Alman elçilik yetkililerin ne işi var?

featured

Boğaziçi Üniversitesi Tarım Platformu tarafından 20 Şubat’ta İstanbul’da yapılması planlanan “Tarım ve Gıda Değer Zinciri Zirvesi” ikinci toplantısına konuşmacılar olarak ABD’nin Ankara Büyükelçiliği Tarım Ataşesi Christine Mumma ile Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği Tarım Müşaviri Dr. Peter Bohlen’in bulunduğu ortaya çıktı. Konuşmacılar arasında hiçbir çiftçinin ve bir sendikalının konuşmaması da dikkat çekti.

VERYANSIN TV

Birincisi geçen yıl yapılan ve bu yıl da 20 Şubat tarihinde üniversite bünyesinde bulunan ve yaklaşık 500 kişilik olan Albert Long Hall’de “Tarım” konuşulacak. Boğaziçi Üniversitesi Tarım Platformu olarak Tarım ve Gıda Değer Zinciri Zirvesi’nin ikinci programında ilginç konuşmacıların yer alacağı bildirildi.

Tarimvegidazirvesi.com adresinde yer alan etkinlik bilgilere göre, konuşmacılar arasında Alman ve Amerikalı iki diplomatın yanı sıra, Türkiye İş Bankası, PepsiCo, IBM, Vodafone, Barilla Group, Intercity gibi şirketlerin yetkilileri de yer alacak.

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinin de katılacağı tarım toplantısında hiçbir çiftçinin, bir sendikacının bulunmaması da dikkat çekti.

Programın tanıtımında “trendlerin ve geleceğin tarımının konuşulacağı” vurgulandı.

Tarım toplantısında ABD ve Alman elçilik yetkililerin ne işi var?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 3 sene önce

  Hem dünyayı kirleten hem de insanları zehirleyen ve kanser eden Amerikan şirketi Monsanto’yu geçen sene Alman şirketi Bayer satınaldı. Daha fazla açıklamaya hacet var mı?

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  Tarimi konusacak turk uzman kalmadi demek ki

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  Belli değil mi ? Amerikalı kendi halkına zorla zıkkımlattığı ve herkesi tosuncuk eden bitki tohumlarını ve hayvan yemlerini bize satmaya çalışıyor. Alman da bunları yapmazsan “senden bir şey ihraç etmem” diye zorlamaya ve tırtıklamaya gelmiş. Halbuki o gerizekalılar bilmiyor ki , dünyanın en güzel lezzet veren bitkilerinin tohumları hala bizde … Almanı da “it”tir edin , zaten almanlar paket üstünde Türkiye ismini görünce paketi yerine bırakıyorlar. Alanların hepsi bizim veya bizi seven ülkelerin oraya göçmüş vatandaşları. Her şey pasaportla olmuyor tarım bakanı efendi. Köle olursan mısırın koçanını yedirirler bize işte.

  Cevapla
 4. 3 sene önce

  tarim bakanliginda uzmanlara deger verilmiyor. Bunun bariz örnekleri var. Bizleri bezdirdiler. Simdi sistemi degistirererek tarimi kucultmenin hesabini yapiyorlar. Bilime ve tecrubeye dayanmayan bu isler basarisizlik getirir baska bir sey getirmez. icim aciyor bu yuzden yazdim bunu. tarim bakanligi personeli olarak

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!