Tarım toplantısında ABD ve Alman elçilik yetkililerin ne işi var?

Boğaziçi Üniversitesi Tarım Platformu tarafından 20 Şubat’ta İstanbul’da yapılması planlanan “Tarım ve Gıda Değer Zinciri Zirvesi” ikinci toplantısına konuşmacılar olarak ABD’nin Ankara Büyükelçiliği Tarım Ataşesi Christine Mumma ile Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği Tarım Müşaviri Dr. Peter Bohlen’in bulunduğu ortaya çıktı. Konuşmacılar arasında hiçbir çiftçinin ve bir sendikalının konuşmaması da dikkat çekti.

Tarım toplantısında ABD ve Alman elçilik yetkililerin ne işi var?

VERYANSIN TV

Birincisi geçen yıl yapılan ve bu yıl da 20 Şubat tarihinde üniversite bünyesinde bulunan ve yaklaşık 500 kişilik olan Albert Long Hall’de “Tarım” konuşulacak. Boğaziçi Üniversitesi Tarım Platformu olarak Tarım ve Gıda Değer Zinciri Zirvesi’nin ikinci programında ilginç konuşmacıların yer alacağı bildirildi.

Tarimvegidazirvesi.com adresinde yer alan etkinlik bilgilere göre, konuşmacılar arasında Alman ve Amerikalı iki diplomatın yanı sıra, Türkiye İş Bankası, PepsiCo, IBM, Vodafone, Barilla Group, Intercity gibi şirketlerin yetkilileri de yer alacak.

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenlerinin de katılacağı tarım toplantısında hiçbir çiftçinin, bir sendikacının bulunmaması da dikkat çekti.

Programın tanıtımında “trendlerin ve geleceğin tarımının konuşulacağı” vurgulandı.