Tartışma büyüyor... AKP'de 'racon' kavgası!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile canlı yayında tartışan eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner ile AKP'li Cemil Barlas arasında sert tartışma yaşandı. Barlas'ın "Mehmet Metiner'in haddi olmayan şeylere racon kesme huyu hep vardı" dedi. Metiner, "Biz gücümüzü sizin gibi her dönemin muktedirleri karşısında gerdan kırmaktan almıyoruz" diye yanıt verdi.

Tartışma büyüyor... AKP'de 'racon' kavgası!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile canlı yayında tartışan AKP'li Mehmet Metiner ile Sabah yazarı Mehmet Barlas'ın oğlu Cemil Barlas arasında sert tartışma yaşandı.

Cemil Barlas sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Mehmet Metiner'in haddi olmayan şeylere racon kesme huyu hep vardı" dedi.

Metiner ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Barlas'a sert tepki gösterdi.

"C. Barlas adlı bir hadsiz tekrar hadsiz dilini uzatmış nedense" diyen Metiner, "Ömrünü davasına adamışlara dil uzatma küstahlığında bulunan sizin gibileri adam yerine koyanlarda kabahat. Biz gücümüzü sizin gibi her dönemin muktedirleri karşısında gerdan kırmaktan almıyoruz. Bize Allah yeter" ifadelerini kullandı.

Metiner tartışmanın ardından yaptığı son paylaşımda da şu ifadeleri kullandı:

Önceki akşam CNN Türk'te katıldığı programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile tartışan AKP'li eski vekil Mehmet Metiner, dün "Soylu yokken davanın içindeydim. Reis'e olan sadakatimi de herkes bilir" dedi. "Benim trollerim yok. Mensup olduğum bir cemaat, dernek, vakıf ve tarikat yok" diyen Metiner, "O pusuda bekleyenlere sesleniyorum: Ben beklediğiniz fitnenin figüranı olmam!" ifadelerini kullandı. Bakan Soylu da Twitter’dan Metiner’in paylaşımını alıntılayarak 'Bakara Suresi'yle yanıt verdi.

İşte o programda yaşananlar...