‘Temizlikçi kadınlar’ çetesinden milyonluk hırsızlık

Esenler'de dört bloktan oluşan, özel güvenlikli, lüks sitedeki bir daireye, temizliğe gelen kadınlar, evin yedek anahtarını çaldı. Evdeki paraların ve ziynet eşyalarının yerlerini de belirleyen temizlikçiler, anahtarı ve bilgileri çetenin diğer üyeleriyle paylaştı. Anahtarla eve giren hırsızlar, evdeki ziynet eşyalarını, bir miktar döviz ile Türk lirasından oluşan nakit paraları çalarak milyonluk soygun yaptı. 

featured

İstanbul, özel güvenliği olan lüks bir sitede, filmlere konu olacak bir hırsızlık olayı yaşandı. Olay, Esenler’de 15 Eylül 2022’de meydana geldi.

Yeni Şafak’tan Semih Bozkuş’un haberine göre; Abdullah Keskin isimli vatandaş, internette bulduğu ilan yoluyla, ailesiyle birlikte yaklaşık iki yıldır oturdukları eve temizlikçi çağırdı. Bunun üzerine eve iki temizlikçi geldi. Temizliğin yapıldığı günden iki hafta sonrasında 30 Eylül’de, aile evde yokken milyonluk hırsızlık gerçekleşti.

Kartlı ve turnikeli geçiş yapılan lüks siteye gelen beş şüpheli kadın, güvenlik görevlileri tarafından kendilerine hiçbir soru dahi sorulmadan sitenin içerisine alındıktan sonra temizlik yapılan eve girdi. Şüpheli temizlikçi kadınlar, yatak odasında bir sırt çantasında bulunan yaklaşık yarım kilogram altını, nakit 15 bin dolar ile 200 bin Türk lirasını elleriyle koymuş gibi bulup çaldı.

‘İLK GELEN EKİP KEŞİF YAPTI’

Ev sahibi Abdullah Keskin, yaşanan milyonluk hırsızlığın ayrıntılarını anlattı. Keskin, hırsızlığın yaşandığı gün evde olmadıklarını belirterek, “Siteye girişler kartlı ve turnike yoluyla yapılıyor. Normalde girişlerde ev sahibi aranıyor ama bizi arayan olmadı.” dedi.

15 Eylül’de ilk gelen ekibin keşif yaptığını, evin anahtarının bir kopyasını çaldıklarını söyleyen Keskin, daha sonra farklı bir gruba ‘hırsızlık yapılması’ amacıyla haber ulaştırıldığını ve böylelikle sonradan gelen beş kişilik grubun milyonluk hırsızlığı gerçekleştirdiğini söyledi.

5 KİŞİ YAKALANDI

Hırsızlığın ardından soluğu Emniyet’te alan Keskin’in şikayeti üzerine harekete geçen polis ise kısa sürede ilk gelen iki kişi ile daha sonra gelen beş kişiyi yakaladı. Sorguya alınan zanlılar ‘hırsızlığı’ inkar ederken, Emniyet güçlerinin ise daha sonra gelen beş kişinin ilk gelen iki kişilik gruptan komisyon aldığını söylediği öğrenildi.

‘SİTE YÖNETİMİ HIRSIZLIĞI ÜZERİME YIKMAYA ÇALIŞIYOR’

Abdullah Keskin, daha sonra kartlı ve turnikeli geçiş yapılan, güvenlikli lüks sitede organize bir çete tarafından gerçekleşen milyonluk hırsızlığı yargıya taşıdı. Site yönetimine tazminat davası açtığını ifade eden Keskin, iki ay sonra mahkemenin görüleceğini ve şu anda ne kadar para ile ziynet eşyasının çalındığına dair keşif yapıldığını kaydetti.

Yaklaşık yarım kilogram altını, annesinin hac yolculuğu için ayırdığı 15 bin doları ve 200 bin liralık parası çalınan Keskin, site yönetiminin hırsızlık olayında kendisini suçladığını söyledi. Site yönetiminin site sakinlerine olayı, “Kapıda zorlama yok. Eve gelen temizlikçi çaldı, suçlu ev sahibi.” sözleriyle aktardığını ifade eden Keskin, yönetimin böylelikle ‘hırsızları eve kendisi aldı, site yönetimini suçlamak için bu yola başvurdu’ süsü verildiğini vurguladı.

‘Temizlikçi kadınlar’ çetesinden milyonluk hırsızlık

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!