‘Terör hükümlülerine af çıksın’ kampanyasına Kaftancıoğlu da katıldı

Meclis'e sunulan infaz düzenlemesinden yararlanmak isteyen FETÖ ve PKK'lılar sosyal medyada destekçilerinin videolarını yayınlıyorlar.

‘Terör hükümlülerine af çıksın’ kampanyasına Kaftancıoğlu da katıldı

VERYANSIN TV

AKP ve MHP’nin ortak teklifiyle Meclis’e sunulan infaz düzenlemesi, cinsel suçlar, uyuşturucu, terör, kadına şiddet ve adam öldürme gibi kamu vicdanını yaralayan suçlar dışındaki suçlardan hapiste olanlar için yarı yarıya infaz indirimi öngörüyor. Terör örgütü üyeliğinden hapiste yatan FETÖ ve PKK’lıların aftan yararlanamayacak olması dışardaki uzantılarını harekete geçirdi. FETÖ’cülerin başlattığı sosyal medya kampanyalarına PKK yandaşı HDP’liler ve liberaller de destek veriyor.

Terör örgütü PKK’ya yakın mesajlarıyla dikkat çeken ve daha önce kapatılan Özgürlükçü Hukuk Derneği’nin “Amed” şubesi adlı sosyal medya hesabına konuşan Kaftancıoğlu, infazda adalet isteyerek bir anlamda terör ve uyuşturucu suçlularına da af istedi.

Kaftancıoğlu şunları söyledi:

“Olağanüstü koşullar nedeniyle affın konuşulduğu şu günlerde önemli olan nokta infaz adaletini de sağlayabilmektir. Bu bir lutuf değil evrensel hukuk kurallarının bir gereğidir. Tweet atmanın adam vurmaktan daha tehlikeli olduğunu kabul ederek düzenlemeyi yapmak isteyenler bu sese kural vermelidir. İnfaz adaletinin uygulanmadığı bir af kamu vicdanında karşılık bulamayacaktır.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Fox TV’de katıldığı bir programda “eline silah almayanlar çıksın” diyerek çok sayıda FETÖ tutuklusuna ümit olmuştu.