THY yöneticilerinin huzur hakkına yüzde 633 zam!

featured

THY Teknik A.Ş.’de 2021’de 7 bin 500 TL olan huzur hakkı, yüzde 633 artırıldı. EPDK Başkanı Yılmaz’ın THY’den de aylık 50 bin TL ücret almasının önü açıldı.

Türk Hava Yolları’nda (THY) huzur hakkını 25 bin TL’den 62 bin TL’ye yükselten kararın bir benzeri, THY Teknik A.Ş.’de alındı. Böylece yönetim kurulu ücretlerine fahiş zam yapıldı.

THY Teknik A.Ş’nin yönetim kuruluna ödeyeceği ücretlerin belirlendiği Genel Kurul, 28 Temmuz’da toplandı. Birgün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre, toplantıda alınan karar kapsamında yönetim kurulu başkanına ödenen aylık ücret net 55 bin TL, üyelere ödenen aylık ücret ise net 50 bin TL oldu. THY Teknik A.Ş.’de yönetim kurulu ücretlerine bu yıl yüzde 633 oranında zam yapıldı.

ÇİFT MAAŞLI BÜROKRAT

Huzur hakkının 50 bin TL’ye çıkarıldığı toplantıda ayrıca, THY Teknik A.Ş’nin yönetim kurulu üyeleri de seçildi. Kamuda birden fazla görevde bulunan ve “Çoklu görevleri” nedeniyle çifter maaş alan bürokratlardan olan EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz’ın THY’deki yönetim kurulu üyeliğine, “devam” denildi. AKP’nin çift maaşlı bürokratlarından Yılmaz, EPDK’deki maaşının yanı sıra THY Teknik A.Ş.’den de aylık net 50 bin TL ücret alacak.

 

THY yöneticilerinin huzur hakkına yüzde 633 zam!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!