Tozkoparan’da yıkım anı: Kapılar koçbaşları ile kırıldı

İstanbul Tozkoparan'da vatandaşlar yine kentsel dönüşüm ısrarıyla, kapıları kırılarak zorla tahliye edilmeye çalışılıyor. Evlerinden çıkarılmak istenen en az dört kişi gözaltına alınırken yaşlı bir kadın görevlilere "Benim evime ayda bir tane et girmiyor. Ne yapacağım ben? Öldürseniz gitmem." diye seslendi.

featured

İstanbul’un Güngören ilçesine bağlı Tozkoparan Mahallesi’nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında daha önce de birçok kez evlerini terk etmek istemeyen mahalleli zorla evlerinden çıkarılmıştı.

Bugün de polisin geleceğini haber alan mahalleli, nöbet tutmaya başladı. Bazı mahalleliler evlerinin önüne barikat kurdu, bazıları ise daire kapılarının arkalarına eşyalarını koyarak polislerin girişini engellemeye çalıştı.

Polis, vatandaşların ısrarına rağmen geri adım atmadı. Apartman ve daire kapıları kırılarak evlere girildi. Evlerini terk etmek istemeyen en az dört kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Gözaltına alınanlar arasında Artı TV muhabiri Meral Danyıldız da yer aldı. Meral Danyıldız sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Önce talimatla gözaltına alınıp daha sonra bırakıldım. Şu anda mahalleli gözaltında” dedi.

‘BENİM EVİME AYDA BİR TANE ET GİRMİYOR’

Sözcü’den Fırat Fıstık’ın haberine göre, evinden çıkarılmak istenen yaşlı bir kadının polisle olan diyaloğu dikkat çekti. Kadın, kendisini evinden çıkarmak isteyen görevli polise “Benim bir ayda aldığım maaşımla geçinin bakalım. Benim evime ayda bir tane et girmiyor. Ne yapacağım ben oğlum, siz söyleyin. Beni öldürseniz gitmem. Sağlığımız bitti, sağlığımızdan olduk.” dedi. Kadın, “Bizi bu hale getirenleri Allah bildiği gibi yapsın. Verdikleri maaşla onlar bir gün geçinebilir mi?” diyerek isyan etti.

Aynı evde bulunan başka bir kişi de “İnsanları kapının önüne atarak olmuyor. Gidecek bir yerleri yok. Bu insanların aldıkları 3,5-4 bin lira maaş. Siz de insansınız” dedi.

Öte yandan, sinir krizi geçirdiği söylenen bir vatandaşın ambulansa bindirilme anı da kameralara yansıdı.

Tozkoparan’da yıkım anı: Kapılar koçbaşları ile kırıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 4 ay önce

    benim hakkimi gaspederek kacak göcek yaptiklari yerler yikiliyor diye ortaligi ayaga dikiyorlar. Iyice utanmaz arlanmaz bunlar

    Cevapla
  2. 4 ay önce

    Arazi çok büyük, ağızlarının suyu aktıkça tahammülleri kalmadı. Kralın askerleri de emir kulu vatandaşı evinden atarak inşaat mafyasına zemin hazırlıyorlar. O bölgede yeşil alanlar çok geniş. İnşaat mafyası o yeşil alanlarına en az 10 katı bina yapacak. Göz yumar mı…

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!