‘TR705’ bu kez Furkancılara kalkan oldu

'Gölge CIA' olarak bilinen Stratfor'un 'TR705' diye kodladığı HDP sempatizanı CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, bu kez de Furkancılara kalkan oldu.

‘TR705’ bu kez Furkancılara kalkan oldu

İstanbul Kağıthane’deki Süleymancılara ait cemaat yurdu, geçen günlerde belediye ekiplerince yıkıldı.

Süleymancıların yıkılan yurduyla ilgili ürkütücü rapor!

Kurucu başkanı Alparslan Kuytul’un tutuklu yargılandığı Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı, kapatılan yurtlara destek olmak için Gaziantep’te eylem düzenlemişti. Eyleme izin vermeyen polis, cemaat destekçilerini gözaltına almıştı.

CHP’deki HDP lobisinin sözcülerinden Sezgin Tanrıkulu bu kez de Furkan Vakfı ve Süleymancılara kol kanat gerdi. Gözaltılara tepki gösteren Tanrıkulu, sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı:

“FurkanGönüllüleri’ne Kağıthane’de yıkılan Kur’an kursu için açıklama yapmak isterlerken gerçekten zulmedildi. Neymiş; Furkan Vakfı dini istismar ediyor. İşte Akparti’nin geldiği nokta insanların inançlarının önüne geçmeye çalışmak…”


Tanrıkulu son dönemde, TSK’yı ve Barış Pınarı Harekatı’nı hedef alan açıklamalarıyla tepki çekmişti. Tanrıkulu harekata “Kürtlere karşı yapılan haksız bir operasyon” demiş, hakkında soruşturma açılmıştı.

‘TANRIKULU’NU GÜNEYDOĞU’DAN BİLİRİM’

Veryansın Tv yazarı, emekli Albay Mustafa Önsel, Tanrıkulu’nun paylaşımıyla ilgili yaptığı yorumda şu ifadeleri kullandı:

“İnanç yönüne girmem S. Tanrıkulu’nun. Ne olduğunu G.doğu’dan bilirim Ajanlık kodu TR 705’i de. İlk defa gerici bir örgütü savunurken görüyorum. Kılıf her zaman hazırdır, hukuk, demokrasi adına Bu kavramlar, Ergenekon, Balyoz vb davalarda icat edilmemişti.”