‘TR705’ bu kez Furkancılara kalkan oldu

featured

‘Gölge CIA’ olarak bilinen Stratfor’un ‘TR705’ diye kodladığı HDP sempatizanı CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, bu kez de Furkancılara kalkan oldu.

İstanbul Kağıthane’deki Süleymancılara ait cemaat yurdu, geçen günlerde belediye ekiplerince yıkıldı.

Süleymancıların yıkılan yurduyla ilgili ürkütücü rapor!

Kurucu başkanı Alparslan Kuytul’un tutuklu yargılandığı Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı, kapatılan yurtlara destek olmak için Gaziantep’te eylem düzenlemişti. Eyleme izin vermeyen polis, cemaat destekçilerini gözaltına almıştı.

CHP’deki HDP lobisinin sözcülerinden Sezgin Tanrıkulu bu kez de Furkan Vakfı ve Süleymancılara kol kanat gerdi. Gözaltılara tepki gösteren Tanrıkulu, sosyal medya hesabından şu mesajı paylaştı:

“FurkanGönüllüleri’ne Kağıthane’de yıkılan Kur’an kursu için açıklama yapmak isterlerken gerçekten zulmedildi. Neymiş; Furkan Vakfı dini istismar ediyor. İşte Akparti’nin geldiği nokta insanların inançlarının önüne geçmeye çalışmak…”


Tanrıkulu son dönemde, TSK’yı ve Barış Pınarı Harekatı’nı hedef alan açıklamalarıyla tepki çekmişti. Tanrıkulu harekata “Kürtlere karşı yapılan haksız bir operasyon” demiş, hakkında soruşturma açılmıştı.

‘TANRIKULU’NU GÜNEYDOĞU’DAN BİLİRİM’

Veryansın Tv yazarı, emekli Albay Mustafa Önsel, Tanrıkulu’nun paylaşımıyla ilgili yaptığı yorumda şu ifadeleri kullandı:

“İnanç yönüne girmem S. Tanrıkulu’nun. Ne olduğunu G.doğu’dan bilirim Ajanlık kodu TR 705’i de. İlk defa gerici bir örgütü savunurken görüyorum. Kılıf her zaman hazırdır, hukuk, demokrasi adına Bu kavramlar, Ergenekon, Balyoz vb davalarda icat edilmemişti.”

‘TR705’ bu kez Furkancılara kalkan oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 3 sene önce

  Furkan vakfı dini bir vakıf değildir. Bunu bir kere bilelim bu vakıf bir CIA örgütüdür. ..Adamın önceki konuşmalarını dinleseniz anlarsınız.

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  Bu adam Vatan hainliği yaparak Meclisten para alıyor, Muz Cumhuriteyi gibi aynı Türkiye. Batılı bir ülkede bu adamı bırak Meclise sokmayı anında indirirler. Gel gelelim bizim bazı akıllı sözde okumuş Akademisyen ve Yazar bozuntuları Avrupaya Türkiyeyi şikayet ediyorlar Türkiyede Adalet yok Demokrasi yok diye.

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  ataturkun partisinin düştügü duruma bakın,adamda gerçekten birşey olsa chp de olmaz çünkü ataturk zihniyetinin milimi yok,senin ne işin var chpde,cumhuriyeti kuranlara katliamcı diyin,ilkelerini benimsemeyin birde rahat durmayın ajan olmasa olurmu, bu partide olmaman lazım,çünkü taban tabana zıtsın,git hdp ye altını oymaya mı geldin

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!