TRT'den o altyazıya açıklama geldi

TRT Haber ‘de yayınlanan Satır Başı programına bağlanan muhabirin cephe hattındaki gelişmeleri aktardığı sırada reji “Azerbaycan sivillere saldırıyor” KJ’sini yayına verdi. Sosyal medya kullanıcılarından TRT Haber’e tepki geldi. TRT ise yaptığı açıklama ile "hatadan dolayı özür diledi."

TRT'den o altyazıya açıklama geldi

VERYANSIN TV

TRT Haber’de yayınlanan Satır Başı programına Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmaları cephe hattında takip eden TRT Haber muhabiri Bülent Çulcuoğlu bağlandı.

Çulcuoğlu’nun sahadaki gelişmeleri aktardığı sırada TRT Haber rejisi tarafından “Azerbaycan sivillere saldırıyor” KJ’si yayına verildi.

TRT Haber’in KJ’si sosyal medya kullanıcılarının tepkisine neden oldu.

İşte o video:

TRT ÖZÜR DİLEDİ

TRT konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada ekrandaki yazıdan dolayı özür dileyen TRT şunları kaydetti:

"Ermenistan’ın 27 Eylül 2020 tarihinde Azerbaycan’daki sivillere saldırısı ile başlayan sürecin ilk gününden bugüne TRT bölgeden etkin bir yayıncılık gerçekleştirmiştir.

Azerbaycan devlet yetkilileri, TRT’nin gerçekleştirdiği bu başarılı yayıncılık ve Azerbaycan’a olan desteğine gerek sözlü gerekse sosyal medya üzerinden teşekkür mesajlarıyla cevap vermişlerdir.

TRT Haber Kanalımızda, savaş suçu işleyen işgalci Ermenistan’ın sivillere yönelik saldırılarının bölgeden canlı muhabir bağlantısıyla anlatıldığı esnada yanlış bir alt yazı kısa süre ile ekrana gelmiştir.

Yanlış alt yazı ivedilikle düzeltilmiştir.

Yayın politikamız ve vermek istediğimiz mesajlara tamamen ters bu hatadan ötürü özür dileriz.

Kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması sırasında TRT Haber'in ekran altı yazısında çıkan “Oööööööiiiiiillllll” ifadesi tartışma yaratmış, TRT söz konusu alt yazıyla ilgili soruşturma başlattığını duyurmuştu.

TRT'de çıkan yazının 'FETÖ işi' olduğu öne sürülmüştü.