Trump’tan kadınlara: Lütfen beni sever misiniz?

ABD’de 3 Kasım’da gerçekleştirilecek seçim öncesi Pensilvanya kampanya turunu sürdüren Donald Trump, düzenlediği mitingde banliyölerde yaşayan kadınlardan oy istedi. Trump, “Lütfen beni sever misiniz? Mahallenizi ben kurtardım” ifadesini kullandı.

Trump’tan kadınlara: Lütfen beni sever misiniz?

Pensilvanya eyaletindeki Murtha Johnstown-Cambria County Havaalanı’nda düzenlenen mitingde konuşan ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs hastalarına seslenerek, “Acınızı hissediyorum çünkü yaşadığınız acıyı yaşadım” ifadelerini kullandı. Kendisini 'Süpermen' gibi hissettiğini de vurgulayan Trump, virüse karşı bağışıklık kazandığını söyleyerek, “Bu virüsü birlikte yeneceğiz” dedi.

Sputnik’in haberine göre  seçim açısından büyük önem taşıyan Pensilyanya, iki parti açısından bir savaş alanına dönmüş durumda. Eyaletteki seçim görevlilerinin beşte birine Trump’ın kampanya ekibi tarafından dava açılmış durumda. Eyalette seçim malzemelerinin saklandığı bir depodan yapılan hırsızlığın ardından davalar açılmıştı. Trump ise bölgede 'kötü şeyler olduğunu' öne sürdü. Trump ayrıca, “Lütfen beni sever misiniz? Mahallenizi ben kurtardım” diyerek banliyölerde yaşayan kadınlardan da oy istedi.