Tunç Soyer, Enver Aysever ihalesini iptal ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, düzenleyeceği yazarlık kursu için, sadece Enver Aysever’in eğitimci olacağı sözleşme bedeli 238 bin lira olan bir ihale düzenlemesi tartışmaları beraberinde getirmişti. Skandalın patlak vermesinin ardından Tunç Soyer’den “Söz konusu ihalenin iptal edilmesi talimatını verdim” açıklaması geldi.

Tunç Soyer, Enver Aysever ihalesini iptal ediyor

VERYANSIN TV

İzmir Büyükşehir Belediyesi, düzenleyeceği okuryazarlık kursu için, sadece Enver Aysever’in eğitimci olacağı sözleşme bedeli 238 bin lira olan bir ihale düzenledi. Sözleşme kapsamında, Aysever’in masrafları da belediye tarafından karşılanacak.

Enver Aysever'e özel ihale!

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin "Enver'e teslim" ihalesi gündemdeki yerini korurken benzer bir etkinliğin Mersin'de de düzenlendiği ortaya çıktı.

İzmir'den sonra Mersin... Enver Aysever, CHP'li belediyelere okuma yazma öğretiyor!

Sosyal medya bu skandalı konuşurken Enver Aysever hakkındaki haberlere ilişkin Twitter hesabından açıklama yapmıştı.

238 bin liralık sözleşme bedeli ile günlük 13 bin 250 liralık maliyeti yalanlayamayan Aysever, "faturalı olan bu gelir denetime açıktır" demekle yetinmişti.

Enver Aysever'den 'özel ihale' açıklaması... Günlük 13 bin liralık maliyete yanıt vermedi

TUNÇ SOYER: TALİMAT VERDİM

Aysever’in açıklamasının ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'den açıklama geldi.

Soyer bugün sosyal medya hesabından ihalenin iptal edilmesi için talimat verdiğini duyurdu.

Soyer şu ifadeleri kullandı: "Gazeteci Yazar Enver Aysever’le Yaşam Boyu Eğitim başlıklı hizmet alımı anlaşmasının ihale süreci konusunda Belediyemiz adına açıklama yapılmıştır. Kamuoyunda oluşan hassasiyete kayıtsız kalmam mümkün değildir. Sözkonusu ihalenin iptal edilmesi talimatını verdim. Saygılarımla"

Soyer mesajına, belediye adına yapılan açıklamayı da ekledi: