Türk düşmanı gazete Amiral Gürdeniz ve Veryansın Tv’yi hedef aldı

Kıbrıs’ta yayın yapan Türkiye düşmanı “Avrupa" gazetesi haddini aşan haberlerine bir yenisini ekledi. Gazete bu kez de manşetinden emekli Tümamiral Cem Gürdeniz ve Veryansın TV’yi hedef aldı. Gazete, Cem Gürdeniz yerine de Balyoz şehidi emekli Tuğamiral Cem Aziz Çakmak’ın fotoğrafına yer verdi.

Türk düşmanı gazete Amiral Gürdeniz ve Veryansın Tv’yi hedef aldı

Afrin harekâtında Türkiye’ye ‘işgalci’ diyen, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret eden bir karikatür yayınlayan ve beraat eden Türk düşmanı Avrupa gazetesi “Amiral çizmeyi aştı” başlığıyla manşetine taşıdığı haberinde emekli Tümamiral Cem Gürdeniz ve Veryansın Tv’yi hedef aldı.

Haberde, Kıbrıs konusu ve ‘Mavi Vatan’la ilgili yaptığı açıklamalarda Akıncı’yı hedef alan Emekli Tümamiral Cem Gürdeniz bu kez bizi hedef göstererek gazetemizi Türk düşmanı ilan etti ve ‘Bunlar zaten kayıtlı hainler, biliniyor’ dedi…”ifadelerine yer verdi.

Cem Gürdeniz’in söz konusu gazete için “Türkiye düşmanı bile değil, Türk düşmanı… Adam ne diyor utanmaz… Geldiler, işgal ettiler, kaldılar diyor…” şeklindeki ifadelerine atıfta bulunan gazete, Gürdeniz yerine Balyoz şehidi emekli Tuğamiral Cem Aziz Çakmak’ın fotoğrafını kullandı. Manşette ayrıca, Cem Gürdeniz ve Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay’ın Veryansın Tv Youtube kanalındaki programından bir fotoğrafa yer verildi.

ATAY: BİZİM İÇİN ONURDUR

Avrupa gazetesinin çirkin manşetine Erdem Atay, Twitter hesabından şöyle yanıt verdi:

“Veryansın TV için, KKTC’nin ‘Taraf’ Gazetesi olan hain Afrika Gazetesine (Avrupa) manşet olması onurdur. Türk Ordusuna işgalci, kan döken diyen Rumlar’a çalışan gazete ta ki kapatılana kadar tepelerinde olacağız.”

Atay, “Bunlar da gazeteci olacak! Cem Gürdeniz Amiral yerine Cem Aziz Çakmak Amiralimizin fotoğrafını koyan zavallılar... Ruhun şad olsun Çakmak Amiralim” diye de ekledi.

İşte Avrupa gazetesinin hedefe koyduğu yayınımız:

VERYANSIN TV HAİNLİKLERİNİ YAZMIŞTI

Veryansın Tv, eski adı Afrika olan Avrupa gazetesinin tepki çeken yayınlarına dikkat çeken haberlere imza atmıştı.

Yine aynı gazete! KKTC’de ortalığı karıştıracak manşet

Daha önce Afrin harekatında Türkiye’ye ‘işgalci’ diyen gazete aynı zamanda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a çok ağır hakaretler içeren bir karikatür yayınlamıştı. Hakkında dava açılan gazete beraat ederken, gazetenin sahibi Şener Levent Türkiye ve Türklere karşı ağır ifadeler kullanmıştı.

Gazete ayrıca Kıbrıs Barış Harekatının yıldönümünde Türkiye’nin Kıbrıs’ta kan döktüğünü ve böldüğünü ileri sürerek, “20 Temmuz 1974’ten sonra Kıbrıs Kıbrıslılar için ‘Yarıvatan’ oldu. Geldiler, kan döktüler, aldılar, böldüler, kaldılar!” diye yazmıştı.