Türk lirasını klozete atan fenomene istenen ceza belli oldu

Sosyal medya hesabından 100 lirayı klozete attığı anlara ait görüntüleri paylaşan fenomen Mika Can Raun'un 7 yıl 6 ay hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

featured

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sosyal medyada Mika Can Raun olarak tanınan şüpheli Mikail Can Kurnaz’ın herkese açık olarak kullandığı sosyal medya hesabından 21 Ekim tarihinde 100 liralık banknotu göstererek önce önünde bulunan alana bıraktığı, devamında ise elleriyle klozeti gösterdiği ve tekrar eline aldığı 100 liralık banknotu bu kez klozete doğru attığı, ardından da sifona bastığı görülen bir video paylaştığı anlatıldı.

‘TUVALAETE ATMADIM, YERE BIRAKTIM’

Şüpheli Mika Can Raun savunmasında, 100 liralık banknotu tuvalete atmadığını yere bıraktığını, takipçileri ile etkileşim olsun diye böyle bir şey yaptığını, paylaşımlarının suç oluşturmadığı, 1 saat sonra videoları kaldırdığını söyledi.

7 YIL 6 AYA KADAR HAPİS İSTEMİ

İddianamede şüpheli Mika Can Raun’un Atatürk’ün manevi varlığına ve devletin egemenlik alameti olan Türk bayrağına yönelik onur kırıcı kastı ile hareket ettiği belirtildi. Mika Can Raun’un 100 liralık banknotu klozete atmakla, Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret ve Devletin Egemenlik alametlerini alenen aşağılama suçlarını işlediği kaydedildi. Mika Can Raun’un, “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” ve “Devletin Egemenlik alametlerini alenen aşağılama” suçlarından 2 yıl 6 aydan 7 yıl 6 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

thumbnail
İlişkili Haber

Türk lirasını klozete atan fenomen gözaltında

Türk lirasını klozete atan fenomene istenen ceza belli oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. Devletimizin ve milletimizin ulusal değerlerini aşağılayanların hukuk sistemimizce gerekli şekilde cezalandırılıyor , yaşadığın ülkeye saygın olmalı.

    • 2 hafta önce

      La buna 7 yil veriyon, HDP’li hem hakaret ediyor, hem ihanet ediyor, hem de ustune para aliyor hazineden. Ona kac yil veriyorsun da bu kiza 7 yil mubahtir diyorsun. Beyin.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!