‘Türk ordusunun sağlık sorunu çok ciddi’

İyi Parti Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukcuoğlu, "Askeri hastanelerin tez elden açılması gerekir. Türk ordusunun sağlık sorunu çok ciddidir, bunun behemehal çözülmesi gerekir" dedi.

featured

Kabukcuoğlu, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, askeri hastanelerinin önemini anlattı.

“Şunu üzüntüyle belirtmeliyim ki; askeri hastanelerin kapatılması bir FETÖ projesi veya en azından ona hizmettir” diyen Kabukcuoğlu, zararın neresinden dönülürse kar olduğunu ifade etti. Kabukcuoğlu, “Askeri hastanelerin tez elden açılması gerekir. Türk ordusunun sağlık sorunu çok ciddidir, bunun behemehal çözülmesi gerekir” diye konuştu.

Askeri olan her ülkenin, askeri sağlık sisteminin de bulunduğuna işaret eden Kabukcuoğlu, Avusturya’nın 34 bin askeri için 3, Almanya’nın 185 bin askeri için 5, Fransa’nın 278 bin askeri için 8 asker hastanesi olduğunu belirtti.

Yeniden kurulacak askeri hastanelerle önemli bir eksikliğinin giderileceğini vurgulayan Kabukcuoğlu, “Hükümet tez elden aklını başına toplamalı. Askeri sağlık kurumlarını oluşturmalıdır. Her bir şehidimize, gazimize, hasılı her bir memleket evladına borcumuz var. Hükümet açtığı hendeği kapatmalı, manevi borçlarını ödemeli, askeri hastanelerin yeniden oluşturulması için imkansızlıkların arkasına sığınmamalı, gereğini yerine getirmelidir” değerlendirmesinde bulundu.

‘Türk ordusunun sağlık sorunu çok ciddi’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Bu sorunun bir jinekolog tarafından dile getirilmesi de ayrıca ironik olmuş. Seçim yaklaştıkça “Valla ben de çalışıyorum” tarzı basın toplantısı ve çıkışları çokça göreceğiz herhalde.

    • Doktor olmuyor mu jinekologlar..Bunu gündeme getirene takilacagina bence başkası niye böyle önemli bir konuyu gündeme getirmiyor onu düşünmek lazım

  2. 2 hafta önce

    Bu konu çok ama çok önemli. Üzerine şaka yapılacak bir konu değil. Geçmişte bölgede görev yapmış birisi olarak söylüyorum : Yaralanan askerlerimize ilk müdahalenin yapılmasından hastaneye nakillerine, özellikle uzuv kaybı, kafa travması, organ parçalanması ve yanık vakalarında yapılan cerrahi müdahalelerden, sonraki rehabilitasyon süreçlerine, gazilerimizin topluma kazandırılmasına kadar her aşamada askeri tıbbiyenin rolü kritik önemdedir. Şüphesiz her doktorumuz kıymetlidir ama harp cerrahisi alanında eğitim alan, çatışma ortamını ve askeri camianın ruhunu iyi bilen bir hekimin ve yardımcı sağlık personelinin katkısı çok farklıdır. Ülkemizin ve dünyanın ateş çemberinden geçtiği bu günlerde askeri hastanelerin yeniden açılması ve donatılması için bir saniye bile kaybedilmemelidir.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!