Türkiye şehitlerini uğurladı

Pençe- Kilit Operasyonu'nda teröristlerce açılan taciz ateşi sonucu şehit düşen Sözleşmeli Piyade Er Nurettin Uzun (24), memleketi Samsun'da; Eren Abluka-5 Operasyonu'nda teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan, kaldırıldığı Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde şehit olan Jandarma Teğmen İsmail Can Akdeniz ise memleketi Adana'da toprağa verildi.

featured
service

Şırnak’ta Cudi Dağı bölgesinde süren Eren Abluka-5 Operasyonu’nda teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralanan, kaldırıldığı Ankara Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde şehit olan Jandarma Teğmen İsmail Can Akdeniz’in cenazesi, cenaze töreni için memleketi Adana’nın Yumurtalık ilçesindeki Hamzalı Mahallesi Camii’ne getirildi.

Törene, şehidin babası Hüseyin ve annesi Hediye Akdeniz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, AKP Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ile Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Vali Süleyman Elban, milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, kent protokolü, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

YAKINLARI TABUTUNA SARILIP AĞLADI

Bekar olduğu öğrenilen şehidin yakınları, Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılıp ağladı. Şehidin cenaze namazını İl Müftüsü Hasan Çınar kıldırdı. Okunan duaların ardından şehit Jandarma Teğmen İsmail Can Akdeniz’in cenazesi mahalle mezarlığında toprağa verildi.

Jandarma Teğmen İsmail Can Akdeniz

ŞEHİT SÖZLEŞMELİ PİYADE ER NURETTİN UZUN’A VEDA

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 19 Nisan’da teröristlerce açılan taciz ateşi sonucu ağır yaralanan, kaldırıldığı hastanede şehit olan Sözleşmeli Piyade Er Nurettin Uzun için memleketi Samsun’da tören düzenlendi.

Çarşamba ilçesi, Kabaceviz Mahallesi’nde Merkez Camii’nde ikindi vakti düzenlenen törene şehidin annesi Asiye, babası Lütfü, kardeşleri Aynur, Saliha ve Muhittin Uzun ile nişanlısı Sedanur Düzenli katıldı. Uzun’un yüzüğü takılı künyesini boynuna asan Sedanur Düzenli, uzun süre tabuta sarıldı. Şehidin kardeşleri de tabutun başında birbirine sarıldı.

Cenazeye, İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Vali Zülkif Dağlı, AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ile milletvekilleri, belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı. Namazının ardından Uzun’un cenazesi, Kabaceviz Mahallesi’nde toprağa verildi.

Sözleşmeli Piyade Er Nurettin Uzun

SAMSUN’A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Piyade Uzman Çavuş Mümin Çarkcı, Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde, teröristler tarafından tuzaklanan EYP’nin patlaması sonucu ağır yaralandı. Çarkçı, tedavi gördüğü hastanede yapılan müdahalelere rağmen şehit oldu. Çarkcı’nın cenazesi memleketi Samsun’a getirildi.

Çarşamba Havalimanı’’da şehidin cenazesini hamile eşi Aycan Çarkcı, annesi Hanife Çarkcı ile askeri üniforma giyen kardeşi Mürsel Çarkcı ve yakınları karşıladı. Anne Hanife Çarkcı oğlunun tabutuna sarılarak, “Oğlum ben seni böylemi gönderdim” diyerek gözyaşı döktü. Şehidin eşi Aycan Çarkcı ise tabutun arkasından dua etti. Çarkçı’nın cenazesi ardından 19 Mayıs ilçesi Düzköy Mahallesi’ne gönderildi.

Piyade Uzman Çavuş Mümin Çarkcı (30) için Samsun’un 19 Mayıs ilçesi Düzköy Mahallesi’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, şehidin hamile eşi Aycan Çarkcı, annesi Hanife Çarkcı ile askeri üniforma giyen kardeşi Mürsel Çarkcı ve yakınlarının yanı sıra, İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Vali Zülkif Dağlı, AKP Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ile milletvekilleri, belediye başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Cenazede acılı anne Hanife Çarkcı oğlunun tabutuna bakarak, “Oğlum madem gelecektin bayramı neden bekledin, erken gelseydin” diyerek göz yaşı döktü. Kılınan namazın ardından Çarkcı’nın cenazesi Düzköy Mahallesi’nde toprağa verildi.

Piyade Uzman Çavuş Mümin Çarkcı

Türkiye şehitlerini uğurladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!