Türkiye’deki koronavirüsün ardından marketler boşaldı

featured
service

İlk koronavirüs vakasının Türkiye’de görülmesinin ardından vatandaşlar İzmir Bostanlı Migros raflarını boşalttı. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler koronavirüs vakasının etkisini gözler önüne serdi.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs en çok market sektörünü etkiledi. Birçok ülkede gıda maddeleri ve tuvalet kağıtları stoklanırken, geçtiğimiz gün Avustralya’da yaşanan kavga koronavirüsün etkisini gözler önüne serdi. Yaşanan olumsuz gelişmelerden sonra ABD’deki birçok market zinciri temizlik ürünlerinin satışına sınır getirme kararı aldı.

VATANDAŞLAR ÖNLEM İÇİN MARKETLERE KOŞTU

Dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bir kişide koronavirüs tespit edilmesinin açıklamasının ardından vatandaşlar önlem için Migros’a koştu. Bir vatandaş İzmir’deki Bostanlı Migros’tan video çekerek, görüntüleri sosyal medyada paylaştı.

Ortadoğu Gazetesi’nde yer alan habere göre Migros’un yanı sıra vatandaşlar diğer marketlerin raflarını da yağmaladı. Sosyal medyaya yansıyan görüntüler vatandaşların stok için yüklü miktarda yiyecek, içecek, dezenfekten madde alışveriş yaptığını gözler önüne serdi. Türkiye’nin dört bir yanından Migros raflarının boşaltılması kameralara yansıdı.

METRO MARKET

Vatandaşların en çok tercih ettiği gıda maddelerinin yanı sıra dezenfekten amaçlı kolonya reyonları da boşaltıldı.

 

İSTANBUL CADDEBOSTAN MİGROS

 

MERTER MİGROS

METRO MARKET

ORTAKÖY MİGROS

ŞİŞLİ MİGROS

UŞAK MİGROS

 

Türkiye’deki koronavirüsün ardından marketler boşaldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!