Türkiye’ye karşı ‘cihat’ ilan ettiler

featured

Libya’da paralı milisleriyle Trablus’u kuşatan Hafter, Türkiye’ye karşı ‘cihat’ ilanb etti. Hafter’in destek aldığı BAE ve Suudi destekli selefi grupları Türkiye’ye karşı kışkırtmak istediği düşünülüyor.

Libya’da General Halife Hafter, TBMM’de Libya tezkeresinin kabul edilmesinin ardından cihat ve seferberlik ilan ettiklerini duyurdu.

Sputnik’te yer alan habere göre Hafter, “Bugün cihat ve genel seferberlik ilan ediyoruz. Hem erkeklere hem kadınlara, hem askerlere hem sivillere silah temin edilecek” dedi.

Hafter, meselenin artık Trablus’un “İslamcı milislerden kurtarılması” olmaktan çıktığını ve eskiden Osmanlı İmparatorluğu’nun bir parçası olan “Libya’nın kontrolünü geri almaya çalışan bir sömürgeciye karşı” mücadeleye dönüştüğünü ifade etti.

 

Türkiye’ye karşı ‘cihat’ ilan ettiler

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 sene önce

  1990’a kadar Kaddafi’nin subayı iken bir operasyonda esir düşünce günüllü olarak ABD tarafına geçen, tam 20 sene CIA karargahında eğitilen, bu arada ABD pasaportunu alan ve 2011’de eski lideri Kaddafi’yi devirmek üzerine başlatılan savaşta sahadaki bir numaralı NATO köpeği olmayı kabul eden bir soysuz şimdi “cihat” ilan ediyor. Cihat kavramının baştan beri kimlerin aracı olduğunu görmek için daha güzel bir örnek olamaz.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Dünyanın hiçbir yerinde İslamcı hükümeti devirmek için cihat ilan ediyoruz gibi bir saçmalık olamaz neyse toplayın kim varsa T.C. gelince topunuzun defterini dürecek emin olabilirsiniz bublae son çırpınışlarınız

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Cihadi Fransa, Rusya, Yunanistan vs le birlikte muslumanlara karsi ilan etmis. Cihad demek bu demek zaten. Aferin, tam cihad ruhuna yarasir bir insan.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!