‘Türkiye’yi aydınlığa çıkartacak’ demişti… Tanju Özcan önerisini açıkladı

featured

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Türkiye’yi aydınlığa çıkartacak” dediği önerisini açıkladı. Özcan, 11 milletvekilinin istifa etmesi durumunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’yi erken genel seçime götürmek zorunda kalacağını iddia etti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Twitter hesabından “Bugün saat 12:00 de Türkiye’yi aydınlığa çıkartacak… Ülkenin 20 yılını heba eden bu iktidardan kurtulmamız için erken seçimin kapısını sonuna kadar açacak önerimi kamuoyu ile paylaşacağım… İnşallah muhalefet hayır demez!!!” duyurusunu yapmıştı.

‘BİTTİ DİYORSAM BU İŞ BİTMİŞTİR’

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, önerisini açıkladı. Özcan, 11 milletvekilinin istifası durumunda ara seçime gidileceğini öne sürdü.

Özcan, “Şu kardeşinize güvenin, siyasi hayatı halkın içinde geçti bu kardeşinizin. Diyorum ki, milletin sesini iyi duyabilen, hayatı halkın içinde olsan siyasetçi olarak diyorum ki, ben artık bitti diyorsam bu iş bitmiştir. Haydi bir cesaret. Liderler tamam derse, millet adına 11 vekil arkadaşımız gövdesini taşın altına koyacaktır” dedi.

’11 CESUR YÜREK KİM OLABİLİR?’

Özcan’ın açıklamaları şöyle:

“11 tane cesur yürekli milletvekili lazım. 11 vekil istifa ederse 30 milletvekiline ulaşacak boşalan vekillik sayısı, bu durumda da TBMM ara seçim yapma kararı alacak. 11 cesur yürek kim olabilir?

Onunla ilgili de önerim var. Mesela Ankara 1. Bölge yeni kuruldu, 1 arkadaşımız, İzmir’de 2 bölge var, birer arkadaşımız, Aydın’dan, Muğla’dan, Tekirdağ’dan, Eskişehir’den, Kırklareli’den, Balıkesir’den, Adana’dan, Hatay’dan bir arkadaşımız istifa ettiği takdirde, yaklaşık 12 buçuk milyon seçmen.

Muhalefet liderleri bu çağrıma kulak verirlerse, 11 cesur yürekli milletvekili artık yeter, Türk Milleti’ni bu esaretten kurtarmak lazım, sorunlar benim koltuğumdan daha önemli derse ara seçim, yani 30 vekilliği için yapılacak ara seçimde, Türkiye seçmeninin yüzde 56’sı oy kullanacak.

Bu 30 vekil için sandığa gidecek. Dolayısıyla bu siyasetin doğası gereği genel seçime dönüşür. Sayın Erdoğan’ın bunu genel seçime götürmeme şansı yok.”

‘Türkiye’yi aydınlığa çıkartacak’ demişti… Tanju Özcan önerisini açıkladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 6 ay önce

    muhalesef erken seçime gidilmesini istemiyor. Erken seçimle Erdoğan yeniden aday olabiliyor.
    Ayrıca koltuk sevdalısı hangi vekil istifayı kabul eder.

  2. 6 ay önce

    Ne kadar zeki birisin. Program yok cozum yok rte gidecek zulum bitecek. Gelecek olanda hdpkknfeto merkezli biden in ser ittifaki. Senin zihniyetini sevsinler.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!