‘Uğur Bey de yalan olduğuna eminse Rahmi Bey’i de uyarsaydı’

Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz'ın Uğur Dündar hakkında 'keşke Rahmi Bey’i de uyarsaydı' dediği iddia edildi.

‘Uğur Bey de yalan olduğuna eminse Rahmi Bey’i de uyarsaydı’

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü köşesinde Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz’ın, Beştepe’de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşen CHP’li iddialarının yer aldığı haberle ilgili “Rahmi Bey’in yazdığına yüzde 100 inansam zaten manşet yapardım. Uğur Bey de yalan olduğuna bu kadar eminse keşke Rahmi Bey’i de uyarsaydı” dediğini yazdı.

Sözcü yazarı Rahmi Turan, Beştepe’de Erdoğan’la görüşen ismin CHP’den Muharrem İnce olduğunu açıklamıştı. Sözcü yazarı ve gazeteci Uğur Dündar ise aynı ihbarın kendisine de yapıldığını ancak herhangi bir belge sunulmadığı için dikkate almadığını söyleyerek “Belgesi olmayan bir haberi yapmak gazetecilik olmaz” demişti.

Altaylı’nın yazısının ilgili kısmı şöyle:

“Hafta sonu Kapadokya’daydık ya, Sözcü gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz da bizimleydi.

Hayli üzgündü.

Rahmi Turan’ın sorup soruşturmadan yazmasına da, Uğur Dündar’ın kendisini temize çekmesine de.

‘Rahmi Bey’in yazdığına yüzde 100 inansam zaten manşet yapardım. Uğur Bey de yalan olduğuna bu kadar eminse keşke Rahmi Bey’i de uyarsaydı’ diye dertleniyordu.

‘Yazıyı niye koydun?’ sorusuna ise ‘Koysan niye koydun, koymasan niye sansürlüyorsun kardeşim derler’ diyordu ki, haklıydı.

Ben de günlerdir bu köşede söylediğimi ona da söyledim orada.

‘Çok takılma. Ne ilk yalan haberdir bu; ne de son olacaktır.'”