Uğur Dündar ile Yılmaz Özdil kavgasına Müjdat Gezen de girdi

Yılmaz Özdil'in Artı Bir TV'yi Sezgin Baran Korkmaz'ın finanse ettiği iddiasına Uğur Dündar'dan sert tepki geldi. Dündar, 'Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmesin, benim için Yılmaz Özdil defteri kapanmıştır' dedi. Oyuncu Müjdat Gezen ise, 'Eğer ben bu gece senin yanında olmazsam gözüm açık ölürüm' ifadeleriyle Uğur Dündar'a destek oldu.

Uğur Dündar ile Yılmaz Özdil kavgasına Müjdat Gezen de girdi

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'in Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar yılların dostu Uğur Dündar'la karşı karşıya getirdi.

Özdil,  "Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazetecilerin SBK (Sezgin Baran Korkmaz) aşına su katmak istemem ama SBK’nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD’de açılan davanın iddianamesinde yazıyor... Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor!" dedi.

Özdil devamında "SBK’nın kafakola aldığı gazetecileri, kime hangi televizyonu kurdurduklarını biliyorum ama söylemem demedim, aksine açık açık söylüyorum, ABD’deki iddianamede yazıyor... Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazeteciler niye bu mevzudan hiç bahsetmiyor diye soruyorum?" ifadelerini kullandı.

Özdil'in kast ettiği kanal ise Artı 1 televizyonuydu. Artı 1'i aralarında Uğur Dündar ve Tuncay Mollaveyisoğlu'nun da bulunduğu muhalif gazeteciler tarafından kurulmuştu. 

'YAZIKLAR OLSUN'

Özdil'in paylaşımlarına sert tepki gösteren Uğur Dündar, Tele 1 canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Dündar, kendisini en yakından tanıyan isimlerden birinin Özdil olduğunu ifade ederek, "Yazıklar olsun sana, o tweeti nasıl paylaştın" dedi.

Dündar, "Biri bana Yılmaz Özdil'i sorsa, 'Yılmaz pis bir işe bulaşmaz' derim... Yılmaz'a da yazıklar olsun... Bitti benim için artık. Çok namuslu bir iş yapmışız, tebrik etmesi gerekirken imalı çamur. Yazıklar olsun" diye konuştu.

Dündar canlı yayında şöyle devam etti:

"Yılmaz'ın bu imayı yapması benim sırtımdan yediğim en ağır hançerlerden biridir. Biri bana Yılmaz Özdil’i sorsa ‘Yılmaz pis bir işe bulaşmaz’ derim... Yılmaz’a da yazıklar olsun... Yazıklar olsun sana, yerin dibine gir. Bitti benim için artık. Çok namuslu bir iş yapmışız, tebrik etmesi gerekirken imalı çamur. Yazıklar olsun. Yılmaz sakın karşıma çıkma. Mezarıma dahi gelme. Seni görürsem çok fena yapacağım. Ben 77 yaşındayım. Zerre pislik bulamazsınız. Sırtımdan şu anda kanlar akıyor!"

Tele 1'deki yayın sürerken Özdil, bir paylaşım daha yaparak "SBK iddianamesinde yazılanları sordum, Tele1’de değerli ağabeyim Uğur Dündar’la Tuncay Mollaveisoğlu beni eleştiriyor, sormayayım o halde..." dedi.

Bunun üzerine Dündar, "Açık açık yazacaksın, sen benim ne kadar namuslu olduğumu bilen 2-3 kişiden birisin, sen nasıl ima yollu da olsa çamur atmaya yeltenirsin... Kötü kalpli. Nedenini de biliyorum, İsmail Saymaz’a takmış... Nasıl gitti elin o tweete, nasıl yazabildin onları" ifadelerini kullandı.

MÜJDAT GEZEN'DEN DESTEK TELEFONU

O sırada Dündar'ı telefonla arayan oyuncu Müjdat Gezen ise, "Eğer ben bu gece senin yanında olmazsam gözüm açık ölürüm" dedi. 

Özdil'in iddialarının muhataplarından Tuncay Mollaveyisoğlu da Artı 1 Tv'nin kurulma süreci ve bilinmeyenleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Mollaveyisoğlu'nun yazısı için tıklayınız...

Artı 1 Tv'nin Genel Yayın Yönetmeni olan Mustafa Hoş da o dönem yaşananları ve Yılmaz Özdil'in iddialarını Veryansın Tv'ye anlattı: