Uğur Mumcu’nun ağabeyinden Kılıçdaroğlu’na: Bu arkadaşlık ne zaman başladı?

FETÖ kumpaslarının medya ayağındaki lideri Taraf gazetesinin başındaki Ahmet Altan'a 'arkadaşımız' diye sahip çıkan Kılıçdaroğlu'na, Uğur Mumcu'nun ağabeyi Ceyhan Mumcu'dan zor sorular geldi.

Uğur Mumcu’nun ağabeyinden Kılıçdaroğlu’na: Bu arkadaşlık ne zaman başladı?

FETÖ kumpasları sürecinin medyadaki sözcülüğünü yapan Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan’ın “gazeteci” oldukları için yargılandıklarını sık sık öne süren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tahliyelere en çok sevinen isimlerden oldu.

Kılıçdaroğlu’ndan Ilıcak ve Altan açıklaması: Arkadaşlarımız özgürlüğüne kavuştu

Kılıçdaroğlu’nun grup toplantılarında “Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan neden tutuklu?” diye sorması ve devamında gelen tahliyeler son grup toplantısında da Kılıçdaroğlu’nun gündemindeydi. CHP lideri, o toplantıda “Gazeteci arkadaşlarımız özgürlüğüne kavuştu ama yetmez” diye seslendi.

Kılıçdaroğlu’nun, FETÖ’nün Ergenekon ve Balyoz kumpasında silah gibi kullandığı Taraf gazetesinin başındaki kişiye yakın desteği, en çok FETÖ kumpasının hedefi olan yurtseverlerden ve yakınlarından geldi. Bunlardan biri FETÖ’nün ‘Amirallere Suikast’ kumpasındaki iftiraları nedeniyle canına kıyan Yarbay Ali Tatar’ın ağabeyi Ahmet Tatar’dı.


Kumpas Mağdurları Derneği (KUMPAS-DER)’nin Başkanı Ahmet Tatar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla “Sayın Kılıçdaroğlu şayet ‘Arkadaşlar’ diye Nazlı Ilıcak’tan Ahmet Altan’dan bahsediyorsanız bize hangi sıfatla hitap edeceksiniz? Şayet bunların yaptığı gazetecilik ise namusuyla şerefiyle işini yapan gerçek gazetecileri ne adla anmayı düşünüyorsunuz?” diye sordu.

“Arkadaş” sorusunu yöneltenlerden biri de kontrgerilla suikastında hayatını kaybeden Uğur Mumcu’nun ağabeyi Ceyhan Mumcu oldu.

Ahmet Altan’ın, FETÖ’nün Zaman gazetesine manşet olan Uğur Mumcu’ya yönelik “Ajan” iftirasını hatırlatan Ceyhan Mumcu, Kılıçdaroğlu’na şöyle seslendi:

“Ahmet Altan’ın Uğur’a attığı iftiralar Zaman’da manşetti bir zamanlar. Hiç bir CHP’linin aklından Altan’la arkadaşlık geçmezdi o yıllarda. Taraf’lı yıllarda yine sevilmezdi. Şimdi Kılıçdaroğlu “gazeteci arkadaşımız tahliye oldu” diyor. Soruyorum: Arkadaşlık ne zaman başladı?”

AKLIMIZLA DALGA MI GEÇİYORSUN?

Mumcu’nun çıkışına Veryansın Tv yazarı Mustafa Önsel ve çok sayıda yurtseverden destek geldi.

Önsel sosyal medya hesabından şöyle yazdı:

“Artık yeter be Kılıçdaroğlu! Aklımızla dalga geçiyorsun sen! Hükümetin baskısından insanlar biraz da tepki olsun diye oy veriyor sana diye kafamıza ettin! Ilıcak ve Altan’ın arkadaşı bizim karşıtımızdır, nokta! Şimdi yürü git! Bundan sonra…

Sahi bu arkadaşlık ne zaman başladı sayın Kılıçdaroğlu? İktidarın bıraktıklarını, kullanp çöpe attıklarını topluyorsun! Bununla bir yere varamazsın! Söylemedi deme, evdeki bulgurdan olacaksın! En azından ben, sayende tıpış tıpış sandığa gitmeyeceğim! Bu politikanla nereye hizmet?”