Ümit Özdağ çağırdı… Anafartalar Zaferi, Çanakkale’de anıldı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ geçtiğimiz günlerde Türk gençlerini 57. Alay mevzilerine çağırdı. Gelibolu Yarımadası’nda Anafartalar Zaferi’nin 107. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Ümit Özdağ, Nihat Genç ve Fikret Bayır konuşma yaptı.

featured

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, dün akşam saatlerinde Çanakkale’nin Eceabat ilçesindeki Kocadere Kamp Alanı’nda partililer ve yürüyüşe katılanlarla bir araya geldi.
“57. Alay Onur Yürüyüşü” hakkında gazetecilere açıklamalarda bulunan Ümit Özdağ, yürüyüşün ve kampın herhangi bir siyasi partinin organizasyonu olmadığını belirterek katılımcılara teşekkür etti.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Veryansın TV’te yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Anafartalar muharebelerinin ve zaferinin yıl dönümü 8-9 Ağustos, 9 ağustos sabahı muharebeler başladı. Biz 8 Ağustos akşamı burada Türk gençleri ile birlikte 57. Alayın karargahında geceyi geçireceğiz ve ertesi gün yaşanacak muharebelerle ilgili askeri değerlendirmeler anlatılacak marşlar söylenecek, dualar edilecek ve yarın sabah buradan binlerce kişi ellerinde Türk bayrakları ile 57. Alayın Conk bayırına yürüdüğü yoldan geçerek Conk bayırına yürüyeceğiz ve Mustafa Kemal’in 57. Alayı çağırdığı saatte orada olacağız. Bundan sonra her sene bu tekrarlamayı hedefliyoruz.”

Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Şahsuvaroğlu ise “Anafartalar’da Gelibolu’da deniz savaşlarında kara savaşlarında düşmanı o büyük yedi düveli adeta teslim alan bir Türk’ün iradesi söz konusu ve biz ecdada müteşekkir olduğumuzu onu hayırla yad edeceğimizi ve onlara hayırlı evlatlar olacağımıza dair zafer kuşağı olarak 7 den 70’e zafer kuşağı olarak söz vermek üzre buradayız.” dedi.

Kaptan Mustafa Can ise “Gece bu toprakta asker nasıl yattıysa öyle yatacağız, sabah asker ne yediyse onu yiyeceğiz ve bir onur yürüyüşü ile günü bitireceğiz inşallah.” dedi.

Prof. Dr. Mehmet Alagöz ise “Çocuklarımıza torunlarımıza Türklük bilincini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun şehit olmuş silah arkadaşlarını bu toprakları nasıl koruduklarını ve nasıl muhafaza ettiklerini nasıl bize emanet ettiklerini bu gençlerimize anlatacağız” dedi.


Etkinliğe katılanlar geceyi 57. Alay’ın karargah kurduğu alanda geçirdi.

Mehmetçik’in o günkü menüsüne uyularak katılımcılara akşam buğday çorbası, hoşaf ve ekmek, sabah kahvaltısında ise mercimek çorbası ve ekmek dağıtıldı. Kahvaltının ardından otobüslerle 57. Piyade Alayı Şehitliği’ne geçen grup, Conkbayırı mevkisine yürüdü.
Özdağ ve Fikret Bayır, yürüyüşün ardından Anafartalar Zaferi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Çanakkale’deki kahramanlıklarını anlattı.
Özdağ, “Burada bu gece onları anacağız. Şehitler bu toprağın altında yatıyor. Bu gece burada başınızı toprağa koyduğunuz zaman bilin ki altında şehitlerin kalpleri atıyor.” dedi.

Özdağ’ın ardından konuşan yazar Nihat Genç, “6’lısı 7’lisi milli iradenin çocukları mı bunlar? Kimlerin yönettiğini biliyoruz. Kimlerden emir aldıklarını biliyoruz. Kendi projeleri olmayan insanlara başkaları proje dayatır. Bir dönem Avrupa Birliği’ni dayattılar, Irak’taki savaşa katılın dediler. Bunlar Haçlı Seferi’ne proje oldular, Avrupa Birliği’ne proje oldular, Neolibarellere proje oldular. Altın şirketlerine proje oldular. Ama kendi halkının, kendi tarihinin, kendi milli egemenliğinin projesi olmaya korktular. Burada milli egemenliğine sahip bir heyecan görüyorum.” dedi.

Nihat Genç’in konuşmasının ardından Çanakkale şehitleri ve bütün kahraman askerlerimiz için dua edildi.

Katılımcılara 57. Alay’ın akşam yemeği olan buğday çorbası, hoşaf ve ekmek dağıtıldı.

Nihat Genç, “Bu Toprağın Dalkavukları” isimli kitabını imzaladı.

Sabah kahvaltının ardından otobüslerle 57. Piyade Alayı Şehitliği’ne geçen grup, Conkbayırı mevkiine yürüdü.

Ümit Özdağ ve beraberindeki grup, yürüyüşün ardından Conkbayırı yazıtlarının olduğu bölgede toplandı. Şehitlerimizin savaşta neler yaptığı, o bölgede neler olduğu anlatıldı.

Kaynak ve fotoğraflar: Haberiniz.com

Ümit Özdağ çağırdı… Anafartalar Zaferi, Çanakkale’de anıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 ay önce

  Ne güzel insanlarsınız siz. Gerçek vatanseverlik nasıl olur herkes görsün.

  • 2 ay önce

   nıhat genc guzelde. otekılerının o kadar guzel oldugundan emın degılım.

 2. 2 ay önce

  Milli bilincin yeniden canlanmasına vesile olan herkese teşekkür ediyorum. Seneye biz de ailece katılacağız. Artarak devam etmesini diliyorum. Zafer Partisi’ni, Ümit Özdağ’ı, Nihat Genç’i ve katılan herkes gönülden kutluyorum.
  Sağ olun, var olun.

 3. 2 ay önce

  teşekkür ederim zafer partisi teşekkür ederim sayın prof dr ümit özdağ

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!