Ümit Özdağ: CHP Mansur Yavaş’ı aday yapmama kararı aldı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “CHP Mansur Yavaş'ı aday yapmama kararı almıştır” dedi.

featured

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısı ile Mansur Yavaş’ı cumhurbaşkanı adaylığı için göreve çağırmasının ardından yaşananları anlattı.

Ümit Özdağ, “Bizim Mansur Yavaş‘ı adaylığa davet etme nedenimiz, CHP’nin Mansur Yavaş’ı aday yapmama kararı almış olmasıdır. Biz Mansur Yavaş’ın adaylık yolunu tekrar açmak istedik. Mansur Yavaş artık masadadır. Masada olmayan Mansur Yavaş’ın adı artık masadadır” iddiasında bulundu. Özdağ, CHP genel merkezinin “Erdoğan karşısında kim aday olursa kazanır” mantığında olduğunu söyledi.

AKP’li ABB meclis üyeleri tarafından Mansur Yavaş’ın hedef alındığını ve “çete” olarak nitelendirildiğini hatırlatan Özdağ, bu suçlamalar karşısında CHP’nin Mansur Yavaş’a sahip çıkmadığını belirtti.

Özdağ’ın açıklamasından satır başları:

‘CHP GENEL MERKEZİ MANSUR YAVAŞ’I ADAY YAPMAMA KARARI ALDI’

Zafer Partisi’nin Mansur Yavaş’ı adaylığa davet etme kararının arkasında hiçbir komplo aramaya gerek yoktur. Bir tek gerekçemiz vardır bu davette; Mansur Bey’in kazanabilecek tek aday olmasına rağmen CHP Genel Merkezi’nin Mansur Yavaş’ı aday yapmama kararı almış olmasıdır.

CHP Genel Merkezi, kendisini Erdoğan karşısında kim aday olursa olsun kazanır yalanıyla aldatmaktadır. Sadece kendisini değil, kamuoyunu da aldatmaktadır. Daha önce bu genel Merkez Türkiye’yi Ekmeleddin Bey vakasıyla karşı karşıya bırakmıştır. 2018 seçimlerinde Abdullah Gül’ün aday olmasını savunmuştur, şimdi de üçüncü kez Türk halkının elinden ‘saray rejimini’ aşma şansını almak istemektedir.

Zafer Partisi, Mansur Yavaş’ı göreve davet ederek Yavaş’ın sessiz sedasız tasfiye edilmesini engellemeyi ve adaylık yolunu açmayı hedeflemiştir. Haklı olduğumuz dün gece üçüncü toplantısını yapan altı siyasi partinin açıklamasından da anlaşılmaktadır. İşbirliklerini derinleştirdiklerini söyleyen altı parti, hâlâ havanda su dövmeye devam etmektedirler.

‘MANSUR YAVAŞ’A SALDIRILARA CHP SESSİZ’

23 Nisan Cumartesi akşamı bir haber kanalında Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi ve AK Parti’nin Grup Başkanvekili olan bir zat, çok ağır ifadelerle sayın Mansur Yavaş’a ve ekibine saldırmış, ‘çete’ olarak nitelemiş, ‘paralel yapı’ olmakla suçlamış ve CHP Genel Merkezi’nden bu saldırılara en ufak bir cevap gelmemiştir. Bu aslında inanılır ve anlaşılır değildir. Türk halkının ve Ankaralıların desteğini arkasına almış başarılı bir belediye başkanına bu kadar ağır iftiralar atılacak ve siz onu savunmayacaksınız. Peki savunmamanızı anlıyor, şüphemiz şu; memnun oluyorsunuz galiba.

MANSUR YAVAŞ’LA GÖRÜŞTÜ MÜ?

Mansur Bey’le öncesinde de bu açıklamayı yaptıktan sonra da görüşmemiz olmadı. Şu anda planladığımız bir görüşme yok. 19 gün önce ne noktadaysak aynı noktadayız. Mansur Yavaş Bey’in arkasındaki kamuoyu desteği bu açıklamadan sonra her geçen gün yükselmektedir. İktidarın nasıl panik içinde olduğunu görüyoruz. Bizi üzen iktidarın paniği değil CHP’nin de panik içinde olması.

MANSUR YAVAŞ ADAY GÖSTERİLMEZSE ZAFER PARTİSİ NE YAPACAK?

Eğer altılı ittifak Mansur Bey’i değişik nedenlerle aday göstermezse biz Zafer Partisi olarak Mansur Yavaş’a teklif götüreceğiz.”

‘TALAT PAŞA SINIR KAPISI’ ÖNERİSİ

Her yıl 24 Nisan’da gündeme gelen Ermeni Soykırımı yalanına da tepkisini gösteren Özdağ, HDP’li Garo Paylan’ın açıklamasına diğer partilerden tepki geldiğini belirterek Meclis’teki partilere çağrı yaptı:

“Bütün siyasi partilere buradan sesleniyoruz. Bugün Zafer Partisi olarak TBMM’ye bir önerge veriyoruz. Ermenistan sınırındaki Akkaya sınır kapısının adının Talat Paşa Sınır Kapısı olarak değiştirilmesini öneriyoruz. Eğer tepkinizde samimiyseniz Zafer Partisi’ni vermiş olduğu bu öneriye desteğinizi bekliyoruz. Eğer bu önerimize destek vermezseniz Türk kamuoyu bu davranışınızı not edecektir.”

PROF DR ŞAHİN FİLİZ, ZAFER PARTİSİ’NE KATILDI

Ümit Özdağ basın toplantısında Zafer Partisi’ne katılan Prof. Dr. Şahin Filiz’e de parti rozetini taktı.

Şahin Filiz yaptığı açıklamada “Türk milleti için kurulan bir parti olduğu için Zafer Partisi’ne katıldım” dedi.

Ümit Özdağ: CHP Mansur Yavaş’ı aday yapmama kararı aldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 10 ay önce

  Sayın Şahin Filiz hocamı kutlarım. Onun gibi bir düşünürü Zafer Parti’si kazandığı için çok şanslı. Darısı Coşkun Faik Kavala hocamın başına…

 2. Mansur Yavaş’ın adaylığı için imza kampanyası başlatabilirler. Sayı milyonları bulunca kimse karşısında duramaz.

 3. 10 ay önce

  Ermenistan sınır kapısının adının “Talat Paşa Sınır Kapısı” olarak değiştirilmesi önerisi tam da beklentilerimizin dile getirilmesidir.

 4. MHP ve İP yönetimlerinden , guruplarından da gelmesi gereken tepkiler ve teklifler sadece bu partiden geliyor…

 5. 10 ay önce

  Zafer partisi Atatürkçü Türk Milliyetçiliği bağlamiyla Memleket Partisi ile birleşmelidir. Zafer Partisi ismi daha popüler olduğu için ismi Zafer Partisi kalmalıdır. Muharrem İnce ve Ümit Özdağ birlikte parti başkanı kalabilir.Sol Sağ artık gençlerin gözünde bitmiştir önemli olan Türkiye’dir. Aday Mansur Yavaş kabul etmezse Ümit Özdağ olabilir. Tanju Özcan da ittifak sözcüsü olarak bu Parti’ye katılmalı. Bak sen oylara. Muharrem İnce yeni sistemde başbakan olup yürütmenin başında olabilir. 6li silahşör ler cildirabilir.

  • 10 ay önce

   muharrem ince once secim gecesi ne oldu aciklasin, ondan sonra. millet sandik basinda, nato prensesi bile ysk onunde, muharrem arazi sonra adam kazandi, sonra ati c(alan) uskudari gecti.

   Cevapla
 6. 10 ay önce

  Helal Olsun.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!