Ümit Özdağ: Mansur Yavaş ‘aday değilim’ demedi… Bir süreç var işliyor

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ katıldığı Youtube programında Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda "Eğer Mansur Yavaş'ın kazanma şansına sahip olsaydım hiç düşünmeden aday olurdum" dedi. Mansur Yavaş'ın aday gösterilmesiyle ilgili altılı masaya yaptıkları çağrıya bir yanıt gelmediğini belirten Özdağ, "Bu konuda bildiklerimi kamuoyu ile paylaşmak için ortamın çok erken olduğunu düşünüyorum ama Mansur Bey 'aday değilim' demedi. Bir süreç var hala işliyor" ifadelerini kullandı.

featured

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Oğuzhan Uğur’un sunuculuğunu yaptığı Babala TV’de Açık Mikrofon programına konuk oldu. Programda Türkiye gündemine dair konuşan Özdağ, sosyal medya üzerinden gelen soruları da yanıtladı.

Programda partisinin oy oranını açıklayan Özdağ, “Şu anda yüzde 8 oy civarındayız. Aldığımız oyun yüzde 30’u AKP’den yüzde 15’i MHP’den yüzde 17,5’i CHP’den yüzde 7,5’i İyi Parti’den” dedi. Altılı masaya cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda mesaj veren Özdağ, “Mansur Bey aday olmaz ve ortaya bir şike aday çıkarsa Erdoğan’a karşı, Zafer Partisi hala aday gösterme hakkını saklı tutuyor.” dedi

15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle yargılanan askeri öğrencilerle ilgili ilginç bir açıklamada bulunan Özdağ, “Karar merciinde olsaydım askeri öğrencilerin hiçbirini yargılatmazdım.” ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ’ın söyleşisinden öne çıkanlar şöyle:

“İki kutuplu bir Türkiye siyaseti var, Cumhur ve Millet ittifakı. Biz her ikisinin dışında kendimizi konumlandırdık. Çünkü, iki ittifak arasındaki kavganın esasen düzen partileri arasındaki kavga olduğunu düşünüyoruz. Bu düzen partileri 1921 anayasasında uzlaşıyorlar, HDP de buna dahil. ‘Sığınmacılar gönüllü geri döner’de uzlaşıyorlar, neo-liberal ekonomide uzlaşıyorlar. Biz bu düzen partilerinden farklıyız. 1924 anayasasından milli ve üniter devletten hareket ediyoruz. Neo-liberalizmin tarihin çöplüğüne gitmesi gerektiğini ve kamucu politikaların devreye girmesini düşünüyoruz. Beşli çetenin hakim olduğu piyasayı değil, tüm özel teşebbüsün rekabet edeceği piyasa ekonomisini hedefliyoruz. Bu noktada düzen partilerinden ayrılıyoruz.

OY ORANINI AÇIKLADI

Hem Cumhur hem Millet ittifakının, DEVA ve Gelecek’in katılmasıyla AK Millet ittifakının yanlışlarını ortaya koyuyoruz. Bizim stratejimiz bütün partilerden oy almaz, alıyor muyuz alıyoruz. Şu anda yüzde 8 oy civarındayız. Aldığımız oyun yüzde 30’u AKP’den yüzde 15’i MHP’den yüzde 17,5’i CHP’den yüzde 7,5’i İyi Parti’den.

‘ANAYASA MUTABAKATININ GÖRÜNTÜLERİNİ
İZLEDİM AMA YAYINLAYAMAM’

HDP ile İYİ Parti’nin anayasa mutabakatının 64 saatlik bir görüntüsünü izledim ama bunu paylaşamam. İletişimin gizliliği temel hukuk kuralı. Bu gizli değil, kendileri çekmişler. Bunu izlemek başka, yaymak illegal. Kimin çektiği kimin yayınlandığı biliniyor. Bunu açıklayarak bana gelecek oyu istemiyorum ben.

ANADOLU KALESİ PROJESİ

Anadolu Kalesi projesi şu: Sığınmacı ve kaçakların ülkelerine geri gitmesi. Gelecek 30 yılda Afrika’dan Türkiye’ye gelecek göçün gelmemesini sağlamak. Yurt dışına giden doktorlar başta olmak üzere geri döndürmeyi sağlamak.

‘TARİKATLAR DEVLET KURUMLARINA EL KOYMUŞ’

Bugün Sağlık Bakanlığı’nın bir cemaatin kontrolünde olduğunu biliyoruz. Nasıl Adalet Bakanlığı bir başka cemaatin kontrolündeyse. Devlet paylaştırılmış. Devletten cemaat ve tarikat hakimiyetini kaldıracağız. Şu anda devlet kurumlarına el koymuş durumdalar.

‘SEDAT PEKER’İN ANLATTIKLARININ DOĞRU OLDUĞUNU BİLİYORUM’

Sedat Peker’in anlattıklarının doğru olduğunu biliyorum. Söylediklerinin önemli bir bölümü basında makaleler halinde yayınlanmıştı. Açıklamaları, bunların da tasdiki oldu. Araştırmacı gazetecilerin anlattıkları bu kadar ilgiyle okunmamıştı.”

‘OTTAWA ANTLAŞMASI’NDAN ÇEKİLECEĞİZ’

Biz Ottawa Antlaşması’ndan çekileceğiz. Sınırlarımıza tekrar anti personel mayın döşeyeceğiz. Onun için ben Hatay’a sembolik bir mayın döşeme amacıyla gittim. Oto yedek parçası götürdüm ama Süleyman (Soylu) onun gerçekten mayın olduğunu zannetti. Mümkün mü yani gerçek mayınla gitmek.

‘ADAYLIK’ AÇIKLAMASI

Bugün temel meselemiz Recep Tayyip Erdoğan’ı Türkiye’nin aşmasıdır. Eğer Mansur Yavaş’ın kazanma şansına sahip olsaydım hiç düşünmeden aday olurdum. Bugün Mansur Yavaş’ın gerekçesi ne olursa olsun kamuoyunda en fazla desteği olduğu net bir durum ve biz altılı masaya ‘Mansur Bey’i aday gösterin biz de destekleyelim’ dedik. Hala bir cevap çıkmadı, biz de bekliyoruz.

Mansur Bey’in ‘aday değilim’ dediği doğru değil. Bu konuda bildiklerimi kamuoyu ile paylaşmak için ortamın çok erken olduğunu düşünüyorum ama Mansur Bey ‘aday değilim’ demedi. Bir süreç var hala işliyor. Biz de Zafer Partisi olarak bu süreç bitmeden herhangi bir yeni değerlendirme yapmayacağız, o pozisyonda duruyoruz.

‘ZAFER PARTİSİ ADAY ÇIKARABİLİR’

Mansur Bey aday olmaz ve ortaya bir şike aday çıkarsa Erdoğan’a karşı, Zafer Partisi hala aday gösterme hakkını saklı tutuyor.

NEFRET DİLİ SÖYLEMİ HAKKINDA

Benim siyaset dilim, diğer siyasetçilerden faklı. O da benim tercihim. Ben salağa salak derim. Tarafsıza tarafsız, tarafa da taraf muamelesi yaparım. Kim benden nefret ediyor biliyor musunuz? Benden FETÖ’cüler, PKK’lılar, Atatürk’ten nefret edenler nefret ediyor benden, canları cehenneme.

DARBE GİRİŞİMİNDEN YARGILANAN ASKERİ ÖĞRENCİLER

Karar merciinde olsaydım Askeri Öğrencilerin hiçbirini yargılatmazdım. Bu öğrencilerin yargılanması siyasi bir karardır, hukuki bir karar değil. FETÖ sempatizanı olmaları darbede suçlu olmalarını gerektirmiyor çünkü haberleri yok.

AKP’Lİ ABDURRAHMAN UZUN İLE SİYASET TARTIŞMASI

Özdağ ile Youtube’da AKP propagandasına yönelik içerikler üreten yayıncı Abdurrahman Uzun arasında ‘siyaset’ tartışması da yaşandı. İkili arasında geçen diyalog şöyle:

Abdurrahman Uzun: Alıcısı var diye mi mülteci konusunu gündemde tutuyorsunuz?

Ümit Özdağ: Siyaset bilimi okudunuz herhalde?

Uzun: Yok radyo televizyon.

Özdağ: Sakın siyaset yapmayın.”

 

Ümit Özdağ: Mansur Yavaş ‘aday değilim’ demedi… Bir süreç var işliyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 ay önce

    zafer partisini düzenli takip ediyorum..
    oyumu hak ediyor.
    vicdanımın sesi zafer diyor !

  2. 2 ay önce

    Güzel bir programdı. Tek olumsuz yönü saçma sapan sorularla, gergin tavırlarla Ümit Özdağ’ı sinirlendirmeye çalışan gazeteci sıfatlı tiplerdi. Ümit Hoca hepsinin ağzının payını verdi.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!