Ümit Özdağ: Sinan Oğan Hüda Par’lılarla aynı platforma çıktı

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, 2023 seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiği, ancak 2. turda Erdoğan'ı destekleyen Sinan Oğan hakkında konuştu. Sinan Oğan'ın Saray'ın balkonunda Cumhur İttifakı liderleriyle halkı selamladığı anları anımsatan Özdağ, “Sinan Oğan’ın hangi planı yaptığını kendisine sorun... HÜDA-PAR da DEM de bizim için vatan hainidir. Sinan Oğan da HÜDA-PAR’lılarla aynı platforma çıktı.” dedi. Özdağ'ın bu çıkışı sonrası Sinan Oğan'ın bir açıklama yapıp yapmayacağı merak konusu oldu.

featured

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, geçtiğimiz hafta başında Isparta’da TV32’de gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Ümit Özdağ, Zafer Partisi’nin bileşeni olduğu Ata İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak gösterdiği, ancak ikinci turda Erdoğan’ı destekleyen Sinan Oğan ile ilgili konuştu.

Program sunucusunun Sinan Oğan’a dair “Plan tıkır tıkır işliyor mu?” sorusuna yanıt veren Özdağ, “Sinan Oğan’ın hangi planı yaptığını kendisine sorun.” dedi.

Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

“Sinan Bey’le benim yapmış olduğum bir plan yok. Sinan Bey’in hangi planı yaptığını Sinan Bey’e sorun. Bizim Sinan Bey’le yollarımız orada ayrıldı. Evet ben HDP ile çok kalın bir çizgi çizdirdim. Şartlarımı koydum ortaya. Bunu yazılı hale getirttim ve bu yazılı hale gelen planda; terörle mücadele vardı. 1924 Anayasası’nın ilk 4 maddesi ve 66. maddesine sahip çıkış vardı. Devletin liyakat ilkesine göre yönetimi vardı. Keza, kayyum atanması ve Anadolu Kalesi Projesi’nin kabulü vardı. Benim de içişleri bakanlığım vardı, bir arkadaşımın milli eğitim bakanı, bir arkadaşımın da kültür turizm bakanı olması vardı. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın da Zafer Partisi’ne bağlı olması vardı.

‘MUTABAKAT YAPTIĞINI GÖRMEDİK’

Sayın Sinan Oğan’ın Erdoğan’ı desteklerken “Hüda Par’la AKP arasında bir dayanışma olmayacak” şeklinde bir mutabakat yaptığını görmedik. Aynı şeyden bahsetmiyoruz. Üstelik Zafer Partisi kurumsal bir kimliğe sahiptirbir siyassal partidir. Sinan Oğan bir kişidir. Bu ikisi birbirinden çok farklı şeyler. Bu ikisini aynı zeminde görmek, göstermek mümkün değildir. Biz HDP’lilerle aynı platforma çıkıp halkı selamlamadık. Bizim tavrımız net.

‘HÜDA PAR’LILARLA AYNI PLATFORMA ÇIKTI’

Hüda Par bizim için vatan hainidir. DEM de bizim için vatan hainidir. Biz DEM’e de Hüda Par’a da aynı mesafeyi koyduk ve devam ediyoruz. Sinan Oğan’ın bizim DEM’le koyduğumuz mesafeyi Hüda Par’la koyduğunu kendisi de söyleyemez. Neden, çünkü Hüda Par’lılarla aynı platforma çıktı.”

 

Ümit Özdağ: Sinan Oğan Hüda Par’lılarla aynı platforma çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

 1. 25 Mart 2024, 19:36

  Bu kadar uzun sure konusmamasi problemli. Bastan deseydi, Sinan Ogan halt etmistir diye, o zaman degeri olurdu. Umit Hoca’ya bakisimiz degisti maalesef.

 2. 25 Mart 2024, 15:28

  Sinan Oğan, senin en büyük açığın ya da gafın olarak kalacak, sonuna kadar.

 3. Desteğinizin karşılığı bu kadarcık mı eleştiriniz?

 4. sende hdp ile çıktın balkona

 5. Özdağ hoca kesinlikle haklı da, biz ona imza ve maddi desteği Ü.Özdağ’ ın adayı diye verdik, S.Oğan olduğu için diye değil.
  Ha, yine de sanırım imza toplamakda zorlanıyordu, taa o vakitte AKP eli de imza işine yardım ettiyse şaşırmam.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!